62 vrijgekomen vertrekken der 2e en 3e klasse (be stemd voor de afdeeling zwakken 4e klasse) verkre gen onderling gemeenschap door een portaal met glasdeur en werden gerestaureerd. Een privaat met portaal (het laatste tevens dienende tot spoel- keukentje) werd aangebouwd. 6e. Het ijzeren hek dienende tot afscheiding der vroegere tuinen 2e en 3e klasse werd weggenomen, dat tusschen de 3e en 4e klasse verplaatst. De muur dienende tot afscheiding van den tuin onrus- tigen der hoogere klassen, en de zoogenaamde spinplaats, werd weggebroken. Nieuwe paden met klinkerbestrating werden gelegd. Door deze wer ken werd de open plaats der rustigen 4e klasse eenigszins, en die, bestemd voor de zwakken 4e klasse, aanmerkelijk vergroot. Tevens werd eene nieuwe buitentoegangdeur in het trapgat van het verblijf der onrustigen 4e klasse naar den tuin der zwakken geplaatst. 7e. Het op de verdieping gelegen dagverblijf voor zieken 4e klasse werd gerestaureerd, de verlichting en ventileering verbeterd door het plaatsen van nieuwe lichtkozijnen, bezet met spiegelglas. Tevens werd bij dit vertrek een dienstkeukentje opgebouwd. 8e. Een der voormalige ziekenkamers en de daaraan belendende waakkamer der hoogere klassenwer den vergroot door bijvoeging van den aangelegen corridor, en ingericht voor 2 ziekenzalen met eene afscheiding, waarin schuifdeuren, bezet met spiegel glas. 63 Kokers werden geplaatst voor den aanvoer van versche lucht. De vaste lichtramen werden ver vangen door beweeg- en sluitbare nieuwemet spiegelglas. ge. De voormalige ziekenslaapkamer 4e klasse No. 82 werd ingericht voor waakkamer der hoogere klasse en nieuwe lichtramen met spiegelglas en ventilee- rende bovenlichten aangebracht. 10e. Tot toegang naar het vlakke dak (dienende tot verblijfplaats in de open lucht voor die patiënten die moeilijk naar beneden kunnen gaan) boven het vleugelgebouw voor onrustigenwerd op het dag verblijf No. 64 der hoogere klassen, een trap geplaast en een kozijn met spiegelglasdeur inge broken. 11e. De deuren van vijf cellen, werden vernieuwd en daarin geperforeerd ijzeren paneelen met beweeg bare luiken aangebracht. 12e. Aan een der privaten der hoogere klassen werd een lichtkozijn met ventileerend bovenraam ge plaatst. Mannen-afdee ling. 13e. De bestaande schutting tusschen den afzondering- tuin der hoogere klassen en den tuin der zwakken 4e klasse, werd vernieuwd en een tuinhuisje, ko mende van den voormaligen tuin der onrustige dames, in den tuin der zwakken geplaatst. 14e. De vaststaande lichtramen aan No. 99, slaapkamer 4e klasse rustigen, werden uitgebroken en daarvoor

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1898 | | pagina 33