6o In de stoomwassclierij werkten geregeld 7 wasch- vrouwen. In de mannenafdeeling zijn geplaatst: 1 Huismees ter, 1 Ass. Huismeester, 1 Opzichter en 33 Oppassers en in de vrouwen-afdeeling1 Huismeesteres, 1 Op- zichteres, 1 2e Opzichteres, 1 Buitengewone Opzich- teres benevens 35 Oppasseressen. Aangaande den Geneeskundigen dienst is niets bij zonders te vermelden. De Gezondheidstoestand in het Gesticht was wederom zeer voldoende. In het Ziekenhuis werden de lijders door de geeste lijken van de verschillende gezindten geregeld bezocht en toegesproken. In het Krankzinnigengesticht woonden de lijders, daar toe door de geneesheeren als geschikt aangewezen, de godsdienstoefeningen bij, 't zij in de kerk in het gesticht, 't zij in een der kerken in de stad. In buitengewone gevallen werden de geestelijken der verschillende gezindten onverwijld ontboden. De inkomsten en uitgaven van het O. N. Gasthuis geven dit jaar tot geen bijzondere vermelding aanleiding. Het meubilair werd steeds goed onderhouden en behoorlijk aangevuld en vernieuwd. Kon, in een vorig jaar, een kleine vooruitgang worden geconstateerd, zoowel in het aantal gebruikte baden als in de ontvangsten; het jaar 1898 wijst wederom, evenals '96, een achteruitgang aan. ét Het aantal gebruikte baden dat in 1897 14179 be droeg, liep in 1898 terug tot 13164. Evenzoo vermin derden de ontvangsten van 2442,44 tot f 2200,75. Behalve het gewone onderhoud, bestonden de buiten gewone uitgevoerde werken hoofdzakelijk in Vrouw en-af deeling. ie. Het voltooien (opverven en behangen) van den in het vorige jaar gebouwden vleugel in den damestuin bestemd voor de afdeeling onrustige dames hoogere klassen. 2e. Het vervangen der houten schuttingen en latwer ken (tot afscheiding van den tuin der onrustige dames met den grooten tuin en die van de 3 e klasse) door ijzeren hekken en vlechtwerk van ijzerdraad. 3e. De voormalige afzonderingskamer voor onrustige dames (gelegen in het gebouw bestemd voor de afdeeling onrustigen 4e klasse) werd ingericht tot badkamer 4e klasse, door het leggen van eene tegelvloer, het bekleeden der wanden met muur tegels het plaatsen van drie porceleinen badkuipen met nieuwe waterleidingen, douches en aanbehooren. 4e. De voormalige afdeeling zwakken, met belendende badkamer 4e klasse (bestemd voor de afdeeling 3e klasse) werd geheel gerestaureerd, en nieuwe lichtkozijnen met spiegelglas en ventileerende bo venlichten geplaatst. Tevens werd aan het dag verblijf een dienstkeukentje bijgebouwd. 5e. De door voorgaande verbouwing en verplaatsing

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1898 | | pagina 32