54 De nummerpaaltjes bij de graven werden allen geverfd en opnieuw genummerdde voetmuur van het gebouw met bijbehoorende werken werd hersteld, hetgeen eene belangrijke uitgave vorderde. Brandbluschmiddelen. Het materieel werd met zorg onderhouden en verkeert in goeden toestand (zie verder het verslag van de Brand weer hierachter gevoegd). De kosten van onderhoud hebben bedragen ƒ219,39. HOOFDSTUK Vla. Medische Politie. a. Toestanden welke invloed kunnen uitoefenen op de volksgezondheid. In de hierachter gevoegde verslagen der Gezondheids- Commissie en der Commissie in zake de Gemeente reiniging wordt uitvoerig vermeld wat, ook ten opzichte der bevordering van de volksgezondheid, is gedaan. Mede verwijzen wij naar het in dit verslag opgeno- mene aangaande straten, waterleiding enz. en de bad en zweminrichting. b. Heerschende Ziekten. In 1898 kwamen voor 136 gevallen van Mazelen, 2 55 gevallen van Diphtheritis, aan welke laatste ziekte 2 personen zijn overleden en 2 gevallen van Roodvonk. In de buurten, bewoond door minder gegoeden, zijn ontsmettingsmiddelen toegepast. In ruime mate werd versch bedstroo verstrekten voorts gezorgd, dat riolen en uitmondingen van grachten, geene schadelijke uitwa semingen konden verspreiden. c. Begraafplaatsen. In deze Gemeente bestaan drie begraafplaatsen n 1. eene Algemeene Begraafplaats, aan den Warnsveld- schenweg eene Bijzondere Begraafplaats voor Roojnsch Katho lieken, aan den Warnsveldschenwegen eene Bijzondere Begraafplaats voor Israëlieten, aan den Vierakkerweg. Het volgende aantal lijken werd in het afgeloopen jaar op de drie begraafplaatsen ter aarde besteld Op de Algemeene begraafplaats306 begraafplaats voor Roomsch Katholieken 56 begraafplaats voor Israëlieten14 376 d. Gast- en Ziekenhuizen en Krankzinnigen gestichten. Aan het door Provisoren van het Oude en Nieuwe Gasthuis ingediend verslag over 1898, ontleenen wij het volgende: In het Ziekenhuis en Lazareth werden in het geheel

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1898 | | pagina 29