52 perceelen iepen en peppelenboomen langs den Ton- denschenweg, waarvan de opbrengst ruim IÓOO, bedroeg. De heesters en de paden in het Coenenspark hadden dit jaar weinig te lijden van het hooge water. De vijvers werden geregeld schoongemaakt en waren de eerste 8 maanden van het jaar voldoende met water gevuldde laatste 4 maanden was de waterstand echter zoo laag, dat de vijvers gedurende eenige weken bijna geheel droog waren, hetgeen een onoogelijk aanzien gaf. De grasvelden en gazons werden geregeld met de zeis of de grasmachine gemaaidin het Coenenspark, Slingerbosch en op enkele andere plaatsen nieuwe gras zoden gelegd, de kanten afgestoken, de paden geschof feld en opgeharkt, de bloemparken met bloemen be plant en geregeld schoongemaakt en op tijd gegoten of besproeid. Het vorige jaar werd het gedeelte van de Berkel- wandeling, van af het Engelsche Kerkhof tot aan de Pallandtsbrug, opgehoogd, en dit jaar het overige ge deelte tot aan den Warnsveldschen weg. De wandeling is nu tot op de hoogte van 7.80 M. -+- N.A.P. gebracht, zoodat voor uitdrijving bij hoo- gen waterstand weinig gevaar bestaat. Het gedeelte van bovengenoemden wandelweg, bij de Pallandtsbri gwerd een weinig omgelegd, aan beide zijden met Amerikaansche eiken- en heestervakken be plant, en de tusschenruimte met graszoden belegd. Met uitzondering van deze Amerikaansche eiken, wer den alle boomen en heesters verkregen uit de kweekerij Er werden dit jaar uit de kweekerij verplant naar S3 verschillende plaatsen, ongeveer 500 boomen, sier- en dekheesters, waaronder ruim 300 jonge peppels en wilgenpoten langs den Tondenschenwegongeveer 150 coniferen en andere gewassenruim 9000 voorjaars bloemen en ruim 3000 zomerbloemen en vaste planten. De onderhoudskosten bedroegen 4206,74® die van aanleg en verbetering 365, Op het 's Gravenhof werdbij gelegenheid van de troonsbeklimming van H.M. Koningin Wilhelminaals blijvend aandenken door de firma J. H. Bakker Co. een lindeboom geplantwelke door die firma aan de Gemeente was geschonken. Om dien boom werd een hek geplaatst, voorzien van een plaat niet inscriptie. Begraafplaatsen. De begraafplaats werd met de meeste zorg onder houden en verkeert in een goeden toestand. De jonge boomen en heesters werden allen gesnoeid, de grasvelden geregeld afgemaaidde kanten afgesto ken de paden geschoffeld en opgeharkt en de graven schoongemaakt. Door het uitrooien van de boomendie in het vorige jaar verkocht werdenkwam grond te kort tot aan vulling van de boomgatenwelke grond verkregen werd door het uitdiepen van de grachten. Op verschillende plaatsen werden jonge boomen, heesters en coniferen geplant, en het talud, waar de voormalige verbindings- dam had gelegen, tusschen de Protestantsche en R. K. Afdeeling, gedeeltelijk afgegraven, bijgewerkt en met de overige open plekken met graszaad bezaaid. O

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1898 | | pagina 28