48 Hieruit blijkt dat de waterhoogten op den IJssel zeer voldoende zijn geweestdoch de maanden Januari, September, October, November en December zich kenmerkten door lage waterstanden, terwijl gedurende de zomermaanden Mei en Juni, de standen vrij hoog waren, waardoor veel last werd ondervonden met de drooghouding der landerijen. De hoogste stand werd waargenomen op 24 Mei en bedroeg 6,68 M. -+- N.A.P. (6,83 M. -+- A.P.) of 131 voet Z.P., De laagste stand op 14 October en bedroeg 2,92 M. -+- N.A.P. 3,07 -+- A.P.) of 1/ voet -+- Z. P. Alleen de lage weg naar Vierakker werd eenige da- gen geinundeerddoch de passage over den Emmerik- schenweg en de IJsselkade onder de brug ondervonden geen belemmering. Kribben. De vijf kribkoppen tegen het achtergedeelte der Marschweide werden met puin bekleed en afgewerkt. Aan de overige rijs- en kribwerken werden de ge wone onderhoudswerken verricht. De oever langs de losplaats beneden de brug werd opnieuw onder profil gebracht en geheel met nieuw rijsbeslag en puinvulling bekleed. De bazaltbekleeding der koppen aan de lage losplaats werd hersteld en in orde gemaakt. De oever langs het Hoornwerk werd met rijsbeslag en puinvulling bekleed. Langs den linker IJsseloever, tegenover de zwem- en 49 badinrichting werd een begin gemaakt met de herstel ling van het pakwerk aldaar. Voor de herstelling van het beslagwerk tegen de weide „Het Kerkhof' werd het noodige rijshout en puin aangevoerd. Van wege 's Rijks Waterstaat werden de Rijkskribben tegen de weide Helbergen opgetrokken en met nieuwe puin en bazaltbekleeding voorzien. De kosten hebben bedragen voor onderhoudf 430,53 voor aanleg en verbetering486, Bruggen en Duikers. Deze zijn de volgende: De brug in den weg naar Tonden. De brug over de Tichelbeek. 3- De IJsselbrug. 4- De draaibrug over de Noorderhaven. 5- De Oostveenschebrug. 6. De brug in den Coehoornsingel. 7- De brug over de Hoofdgracht bij de Laarstraat. 8. De brug over de Hoofdgracht naar het volksbadhuis. 9- De brug over de Hoofdgracht bij de Spittaalstraat. De brug over de Beek in den Emmerikschen weg. De brug of duiker in den Buitensingel. en 13. De groote en de kleine brug over de Hel- bergsche beek. 14. De klapbrug in het Hoornwerk. 15. De brug over de Berkel bij de Gasfabriek. 16. De Marschpoortbrug. I. 2. 10. 11. 12

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1898 | | pagina 26