44 Kruisstraat te wenschen over, en zal hierin door rio- leering moeten worden voorzien. De kosten voor onderhoud hebben bedragen 2779,09. Waterleidingen, Beken, Sluizen en Stuwen. Deze zijn de volgende: De oude IJssel en de Voorstondenschebeek. De Hoendernesterbeek. De Tichelbeek. De Polbeek. De Berkel en de laken buiten de voormalige Laar-, Spittaal- en Nieuwstadspoortenvoorzooverre deze niet langs particuliere eigendommen strekken. De Berkel of molenbeek binnen de stad. De Beek langs de Varkensweide. Sluizen en Stuwen. De hoendernestersluis in den Vliegendijk. De sluis in de Lage Waarden. De sluis op de Marsch in de Hel. De twee sluizen aan de Binnengracht. Het sluisje of waterkeerende duiker in de kade langs den Beugelwaard bij de schietbaan op de Marsch. Het sluisje en de waterkeerende duiker tusschen de Berkel en de gracht langs den Coehoornsingel en de Berkelwandeling. De waterkeerende duiker in den dam langs de Ber kel achter de bleekerij van Reinders in de monding van de Lamme Berkel. 45 De twee waterkeerende duikers in het Coenenspark en de Havenstraat. De waterkeerende duiker in den Warnsveldschen weg bij de Begraafplaats. De nieuwe duiker achter de mestbergplaats. De 5 duikers tot afwatering van de bleekerij van Lenderink en van de grachten om de Begraafplaats. De ijzeren afsluiters der riolen in den Deventerweg, de Spittaalstraat, Polsbroek en Groensteeg, dienende tot afsluiting en keering van hoog buitenwater. Een sluisje in den Zomerdijk aan den Emmerikschen- weg> in gemeenschap met dat van den Heer Henny en Consorten. De stuw in het riool achter het Gasthuis. De groote ijzeren stuw voor de Berkel bij de Nieuwstad. De stuw of keersluis in den mond der Beneden-Ber- kel (in de Oude Haven) bij den IJssel. De sluisdeuren of afsluitingen voor de duikers van de Onderlaatsche of Vierakkersche laken. De schotbalken voor den Emperduiker. De spuiïng van de Berkel geschiedde zoo geregeld mogelijk, doch wegens de uitvoering der normalisee- ringswerken op het bovengedeelte dier rivier, werd deze dikwijls belemmerd. Nu de verbetering der Berkel nagenoeg is afgeloo- penzullen de gevolgen daarvan voor onze gemeente zich nu eerst doen kennen. Bij medewerking van het Waterschapsbestuur kan de spuiïng en verversching der stadswateren in het vervolg meer geregeld plaats hebben. De verschillende werken werden in goeden staat onderhouden en verkeeren in goeden toestand.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1898 | | pagina 24