P.nkele pompkasten werden vernieuwd en allen op nieuw geverfd. Het onderhoud geschiedde volgens aanbesteding. De kosten hebben bedragen f 395,86s. Straten, Pleinen en Riolen. Na den aankoop van het ontruimde Ruitershofje, door het Oude en Nieuwe Gasthuis, werd op verzoek van Provisoren de tusschen gelegen Gasthuissteeg aan den openbaren dienst onttrokken en verkocht aan het Oude en Nieuwe Gasthuis. Na de ruiling van grond met het Bestuur der Chris telijke school en den Heer G. W. Ormel, waardoor de rooiing langs de David Evekinkstraat en de toegang naar het Hagepoortstraatje en het Prinsenhof belangrijk werden verbeterdwerd de bestrating aldaar opgenomen en voor een groot gedeelte vernieuwd. In verband met het bouwen van nieuwe woningen aan den Buitensingel en den Martinetsingel werden daar langs geheel nieuwe bestrate voetpaden gelegd, evenals langs een gedeelte van den Coehoornsingel en Berkelsingel. Langs het nieuw gebouwde Ruitershofje werd een verhoogd voetpad aangelegd. Langs de oostzijde van het Stationsplein werd het klinkerpad verbreed en verlengd. Op verschillende plaatsen in de Korte Beukerstraat, Beukerstraat, Sprong- straat, Kerkhof, Noorderhavenstraat, IJsselkade, Groen- steeg, Donkere steeg en Wanne werd de klinker- of keibestrating geheel of gedeeltelijk opgenomen en her straat of vernieuwd, te zamen over eene oppervlakte 41 van 7840 M5terwijl aan herstellingen op diverse plaatsen werd verstraat 2830 M'1 en voor de gasfabriek en waterleiding eene oppervlakte van te zamen 4349 M5 Op het 's Gravenhof werd een belangrijk gedeelte der veldkeiën-bestrating opgenomen en herstraat. Tot verbetering van den waterafvoer werden nieuwe riolen gelegd in het Prinsenhof, de Kastanjelaan en den Martinetsingel. Het riool in het Hooges+raatje werd verlengd. De materialen werden, na gehouden aanbesteding, geleverd de grèskeiën 10/12 c.M. door „la Société Anonyme des Gres a Yvoir" voor 33,60 per iodo stuks en voor 39,50 door L. Goffin, de straatklinkers door J. Ter- windt voor f 17 per 1000 stuks. De rioolbuizen door J. C. F. Laurillard, naar gelang der afmetingen voor 0,60 0,80 en 1,25 per ML Gedurende het jaar 1898 werden 169 aanvragen of kennisgevingen voor bouwen of veranderen van werken aan den openbaren weg behandeld. 9 perceelen werden afgebroken en door 10 nieuwe woningen vervangen. 17 geheel nieuwe woningen werden gebouwd. Onder de afgebroken perceelen is begrepen de stoom- olieslagerij aan de Kastanjelaan van den Heer F. H. HEUKELMAN. De daarbij behoorende loodsen en wo ningen werden tot arbeiderswoningen verbouwd. De onkosten hebben bedragen Voor aanleg en verbetering1686,47 s Voor onderhoud59^6,375 40

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1898 | | pagina 22