5- De bad- en zweminrichting bovenstrooms op de rivier de IJssel. 6. De badinrichting benedenstrooms. 7. De bad- en zweminrichting in de gracht langs den Graaf Otto Singel. 8. Kelder onder de Latijnsche school. 9. Twee pakhuizen aan de IJsselkade. 10. De voormalige werkschool in den Geweldigershoek, in bruikleen bij de Gommissie voor de kinder voeding. 11. Het lokaal achter het verkooplokaal aan het Kerk hof, uitkomende in de Raadhuissteeg. De verschillende gebouwen werden naar behooren onderhouden. In de woning op het Oude Wandwelke opnieuw verhuurd is, werden eenige kleine reparaties verricht. Van de drijvende bad- en zweminrichtingen werden verschillende vatende vloerende loopbrug en de badkuipen vernieuwdtwee nieuwe kleedkamers ge maakt, en het geheel geverfd. De badplaats aan den Graaf Otto Singel werd geverfd. De kosten van het onderhoud aan een en ander be steedmet inbegrip van de bediening der badhuizen, hebben bedragen 1935,53. Gemeentegronden en Landerijen. Aan J. Holtslag werd een streepel grond, gelegen langs de Kastanjelaanverkocht voor 9, Aan J. Verwaarst werd een streepel grond aan de Rozegracht verkocht voor 40, 29 Aan H. van der Klip en aan Verhoeff werd afge staan een strookje grond tot verbetering der rooiing langs den Graaf Otto Singel. Met G. J. Koordeman, eigenaar van perceelen langs den Warnsveldschen weg, werden onderhandelingen gevoerd tot ruiling en verkoop van gemeentegrond. Ter verkrijging van een goeden toestand bij den door Koordeman voorgenomen bouw van 30 a 40 woningen en vooral ter bevordering van den afvoer van huis- en hemelwater, werden eenige voorwaarden vastgesteld, die naar het schijnt, zóó bezwarend werden geacht door den belanghebbendedat van de voorgenomen ruiling en aankoop door hem werd afgezien. Met A. K. P. F. R. van Hasselt werden onderhan delingen gevoerd tot ruiling en verkoop van gronden langs de Voorstondensche beek en den Ouden IJssel, die een gunstig resultaat hadden. Eene belangrijke verbetering werd voorbereid en in uitvoering gebracht, tot drooghouden der Lage Waar den langs den linker IJsseloever. Reeds sedert jaren werden die Waarden bij natte zomers door middel van de locomobile en centrifugaalpomp zooveel mogelijk van waterlast bevrijd gehouden. De daarlangs loopen- de Oekensche beek, afvoerweg van de circa 2500 H.A. bovengelegene gronden, trad buiten hare oevers en inun- deerde bij eenigszins hoogen stand, een groot ge- gedeelte der Lage Waarden, waardoor de drooghou- ding van de genoemde gronden zeer bemoeilijkt, zeer kostbaar, en bij hevigen regenval ondoenlijk werd. Tot voorkoming daarvan is thans langs de Beek op 28

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1898 | | pagina 16