24 openbare lagere school H in deze ge meente. Archief. Het oud-archief werd in dit jaar door 16 personen bezocht, terwijl daaruit aan eenigen schriftelijk de door hen gevraagde inlichtingen werden verstrekt. Door het Krijgshistorisch Archief te 's Gravenhage werd om eene lijst verzocht van alle zich in het oud archief bevindende stukken betreffende onze krijgs- historie. Het samenstellen dezer lijst nam veel tijd in beslag. Bij de firma F. Muller Co. te Amsterdam werd ten behoeve van het oud-archief aangekocht Het gildeboek van het schippersgilde te Zutphen loopende van het laatst der 17de tot het midden der 18de eeuw. De bibliotheek werd dit jaar verrijkt met: 1Eene verzameling Kamer-verslagenpolitieke bro chures enz. Geschenk van den heer Mr. J. Thooft. 2. De in 1898 verschenen werken der Koninklijke Akademie van Wetenschappen te Amsterdam. Geschenk dier Akademie. 3. Het verslag van den toestand der gemeente Zutphen over 1897. 4. Het verslag der Kamer van Koophandel en Fabrie ken te Zutphen over 1897. 25 5. Annalen der Sternwarte in Leidenherausgegeben von Dr. H. G. van de Sande BakhuyzenBand 17. Haag 1897. Geschenk der Sterrenwacht te Leiden. 6. De in dit jaar verschenen afl. van het woordenboek der Ned. Taal. 7. De Mededeelingen en Berichten der Geld. Overijss. M'J. van Landbouw, over 1898. Geschenk dier Maatschappij. 8. Hansische Geschichtsblatterjaarg. 1898. 9. De Geldersche Volks-Almanakjaarg. 1898. 10. Inventaris van eene verzameling charters, afkom stig van de vrouwe van Ravestein. 11. Inventaris van eene verzameling charters, betreffen de de familie van Wakkene-Kappelle. De nummers 10 en 11 zijn een geschenk van den schrijver, den heer Mr. R. Fruin Th.Azn. te Mid delburg. 12. Bladwijzer op het vierde deel der Cameraars- rekeningen van Deventer. Geschenk van het Gemeentebestuur van Deventer. 13. Eenige kranten, photo's enz. betrekking hebbende op de feestviering te Zutphen bij gelegenheid der troonsbestijging van H. M. de Koningin. 14. A. van den Berg, Levensbericht van J. F. Martinet, Amsterdam 1796. 15. J. F. Martinet, Huisboek voor Vaderlandsche Huisgezinnen, Amsterdam 1793. Geschenk van den heer Mr. J. L. A. Stolk.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1898 | | pagina 14