Bijlage H. WATERLEIDING. Personeel. In de samenstelling van het personeel had geene verandering plaats. Evenals vorige jaren werden tijdelijk eenige losse werklieden in dienst gesteld voor het schoonmaken der filters enz. Toestand der Inrichting. TERREIN, GESOUWEN enz. aan het POMPSTATION. Gebouwen. De woningen van machinist en stoker, de machine kamer met ketelhuis en bergplaatsen werden in goeden staat onderhouden. Machines en Ketels. Aan machines, ketels en pompwerktuigen waren geene buitengewone voorzieningen noodig; alleen het noodige onderhoud had daaraan plaats. Het stoken van steenkolen met cokesbries blijft goed voldoen en geeft merkbare besparing. Filters. Aan het metselwerk van filters en reinwaterkelder werd het gewone onderhoud verricht. Bijlage H. De filters werden geregeld zuiver gehouden, de zand lagen behoorlijk vernieuwd en de noodige hoeveelheid schoon zand en grind aangebracht om de filterlagen op de gewenschte dikte te houden. De beide filters waren beurtelings in gebruik. Bij toenemend verbruik en lagen stand der wellen, wordt het raadzaam op meerdere watertoevoer bedacht te zijn. Terrein. Het terrein met omhegging werd in orde gehouden en het gras op tijd gemaaid. Drogenapstoren, Reservoir. De watertoren met reservoir en standpijpen, verkeer den voortdurend in goeden staat. De bestaande gasleiding in den toren werd doorge trokken tot de verdieping onder het reservoir en op beide verdiepingen verlichting aangebracht. Het ijzerwerk v/h reservoir en een gedeelte der kap werd geverfd. De bliksemafleider bleek bij beproeving nog in orde te zijn. De wenschelijkheid eener betere aanwijzing van den waterstand in het reservoir, doet zich nog steeds ge voelen. Buizennet, Brandkranen, Afsluiters enz. Voortdurend verkeerde het buizennet in goeden staat. Door den Apenstert werd, in verbinding met de 3'' 18 19

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1898 | | pagina 106