werdnu zij belast werd met het onderwijs in het Hoogduitsch, in de klasse van f 700,geplaatst. Mej. L. A. A. ALBERS, onderwijzeres aan school A, werd wegens drie jaren van onafgebroken'dienst in de tweede klasse, tot de hoogste klasse bevorderd. De heer A. K. Klaren, onderwijzer aan school B/C, werd eveneens, op denzelfden grond, tot de hoogste klasse bevorderd, de heeren R. SCHOUTEN, onderwijzer aan school B/C en J. van DER Horst, onderwijzer aan school E en mej. A. G. ARENTSEN, onderwijzeres aan school I, werden wegens het verwerven der hoofd akte, in de tweede klasse geplaatst, terwijl de heer A. MELLINK, onderwijzer aan school D, wegens drie jaren onafgebroken dienst, in de tweede klasse geplaatst werd. De inrichtingde gang en de resultaten van het onderwijs op de verschillende openbare scholen zijn bevredigend; het onderwijzend personeel doet, ieder naar zijne krachten, zijn plicht. In den loop van het jaar zijn de vrije- en orde oefeningen op de verschillende openbare scholen in gevoerd. Het Hoofd van school F, de heer D. COLENBRANDER, vierde in den loop van het jaar zijn 25jarig jubilé als Hoofd van school Fonder vele blijken van deelne ming van autoriteiten, van het onderwijzend personeel en de leerlingen. Hem werd eene welverdiende hulde gebracht voor den ijver, de toewijding en de groote bekwaamheid, waarmede hij zijne betrekking voortdu rend vervult. Het getuigschriftverklarende, dat de lagere school 9 met vrucht is doorloopenwerd in het afgeloopen jaar uitgereikt aan drie leerlingen van school A, acht leer lingen van school Edertien leerlingen van school F, tien leerlingen van school H en zeven leerlingen van school I. In den loop van het jaar werd in de verordening, regelende het Lager Onderwijs, de verplichting opge nomen tot het houden van schoolvergaderingen. De Commissie verheugt zich in dien maatregel en is over tuigd, dat deze in het belang zal zijn van het onderwijs. In de samenstelling van de Commissie heeft geene wijziging plaats gegrepen. De heer J. P. MüYDERMAN, die aan de beurt van aftreding wasis in de vergade ring van den Gemeenteraad van 6 December als lid der Commissie herkozen. De Commissie roept ook voor het jaar 1898 met vertrouwen den steun in van het Gemeentebestuur. De Commissie voornoemd, A. G. KOK, Voorzitter. B. C. GOUDSMIT, Secretaris Zutphen, 8 Februari 1898. Aait den Raad der Gemeente Zutphen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1897 | | pagina 85