\5(o 16 teekenen, 9 alleen in het lijnteekenen33 die in beide vakken bij. 3 leerlingen van den teekencursus waren in het bezit van het getuigschrift van wel-afgelegd eindexamen. Van den teekencursus hadden 4 leerlingen den leeftijd van 12—14 jaren, 9 dien van 14—16 jaren, 16 dien van 1618 jaren be reikt, terwijl 24 boven de 18 jaren oud waren. De leerlingen van den teekencursus kunnen naar hun beroep, aldus verdeeld worden: Timmerman 23. Schilder iy Orgelmaker 1. Steenhouwer 3. Rijtuigmaker 1. Metselaar 1. Meubelmaker 2. Photograaf 2. Schoolgaand 3. Van de leerlingen werden 6 bij vernieuwing vrijgesteld van de betaling van schoolgeld van 2 leerlingen werd het schoolgeld betaald door do Commissie va.n Toezicht. Leermiddelen De leermiddelen werden aangevuld met en Gebouw, datgene, wat bij de uitbreiding van het aantal leerlingen noodzakelijk was. Op een gedeelte der zaal voor Rechtlijnig teekenen, werd bij wijze van proef gasgloei licht aangebracht. Die proef had een zóó gunstig resultaat, dat dit licht in de Kerst- vacantie op de geheele zaal aangebracht werd. De gasleiding in het gebouw werd tevens aan eene herziening onderworpen. Wenschelijk is het, nu ook op de zaal voor handteekenen gasgloeilicht aan te brengen. Commissie van In de plaats van den heer J. W. N. Cramer, Toezicht. die wegens verandering van woonplaats bij zijne periodieke aftreding verzocht had, niet weder voor eene benoeming in aanmerking te komenwerd in de vergadering van den Gemeenteraad van 2 Januari 1897 tot lid der Commissie benoemd de heer R. P. J. TUTEIN NOLTHENIUSIngenieur bij den Waterstaat alhier die onmiddellijk na zijne beëediging in functie is getreden. De Commissie van Toezicht, B. CUPERUS Voorzitter. J. M. VAN 'T HOFF Secretaris. 3 Februari 1898. Aan den Raad der gemeente ZUTI'HEN. ZuTPIIEN

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1897 | | pagina 80