14 16 die in beide vakken bij. 3 leerlingen van den teekencursus waren in het bezit van het ge tuigschrift van welafgelegd eindexamen. Vóór het einde van den cursus verlieten 3 leerlingen de schoolen wel 2 van de Iste klasse en 1 van de Ilde klasse. Aan de overgangsexamens, gehouden den 6den en 7den April, namen deel in de: Iste klasse 41 leerlingen, waarvan 19 bevorderd werden tot de IHe klasse. Hde „10 waarvan 7 bevorderd wer den tot de lilde klasse. IHde ,1 4 waarvan 4 bevorderd wer- den tot de IVde klasse. Totaal 55 leerlingen, waarvan 30 bevor derd werden. Het ongunstig resultaat in de Iste klasse moet voornamelijk worden toegeschreven aan de talrijkheid dier klasse. Met de meeste in spanning van de zijde van den leeraarbelast met het onderwijs in de wiskunde en het Nederlandsch in die klasse, was het hem niet mogelijk zich met iederen leerling afzon derlijk voldoende bezig te houden, iets wat, een noodzakelijke eisch in het algemeen, nog meer geldt voor leerlingen, die te huis nooit werk voor de les kunnen maken. Aan het door de wet voorgeschreven eindexa men, gehouden den 8sten April, onderwierpen zich de beide leerlingen der IVde klasse. Het 15 werd ditmaal afgenomen onder Voorzitterschap van het lid der Commissie, den heer R. P.J. Tutein Nolthenius. Aan beide leerlingen kon het getuigschrift worden uitgereikt. De namen der geslaagden zijn: G. J. Leuverman en G. J. PONGERS. Met prijzen, bestaande in boekwerken of gereedschap uit het Legaat Dietz werden begiftigd 5 leerlingen der Iste klasse 2 leer lingen der Ilde klasse1 leerling der IIHe klasse en de beide leerlingen der IVde klasse. Voor den nieuwen cursus werden inge schreven 129 leerlingen, waarvan 63 reeds vroeger de school bezochten. Hiervan legden 15 het examen af voor de Iste klasse, van welke 8 werden toegelaten. 13 werden zonder examen toegelaten omdat zij het getuigschrift haddendat zij met goed gevolg eene lagere school hadden doorloopen. De indeeling der klassen was op den 31 sten December Klasse I 34 leerlingen. II 20 III 6 IV 4 Teekencursus .53 Totaal .117 leerlingen. Van de leerlingen van den teekencursus woonden er 11 de lessen alleen in het hand-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1897 | | pagina 79