51 II. Burger-Avondschool. Onderwijzend In de vergadering van den Gemeenteraad Personeel. van 31 Mei werd de aanstelling van den Heer H. J. Bolderman, als leeraar in de wiskunde en van den Heer J. J. STOEI.als leeraar in de werktuigkunde, weder voer één jaar gecontinueerd op de vroegere voor waarden. In de vergadering van den Gemeenteraad van 5 Juli werd de Heer W. B. Ansink, op zijn verzoek eervol ontslagen als assistent- leeraar in het handteekenen. In zijn plaats werd in de vergadering van den Gemeenteraad van 30 Augustus benoemd de heer A. W. E J. de Haan, onderwijzer aan School I in deze Gemeente, voor den tijd van één jaar, ingaande 1 September. Het groote aantal leerlingen der Rte klasse maakte eene splitsing dier klasse noodzakelijk voor wiskunde en Nederlandsche taal. In de de vergadering van den Gemeenteraad van 4 October werd het onderwijs in eene parallel- afdeeling der Iste klasse tijdelijk voor één jaar opgedragen aan den heer C. L. Fahro, tegen eene vergoeding van f 200, Wegens de groote uitbreiding van het aan tal leerlingen aan den teekencursus werd den heer L. E. CLAUS, bouwkundige alhier, in de vergadering van den Gemeenteraad van 4 'S3 13 Leerlingen. October opgedragen, in den cursus 1897/98 dienst te doen als hulp-leeraar in het Recht lijnig teekenen, tegen eene vergoeding van f 4°°»De heer Claus had reeds geduren de enkele maanden van den vorigen cursus tijdelijk de lessen waargenomen van den heer J. UlTERWljKtijdens diens langdurige onge steldheid. De heer J. W. VAN Loo heeft welwillend op zich genomen den heer Vleeming gedurende één avond :s weeks te assisteeren bij het on derwijs in het handteekenen. Hij geeft voor namelijk onderwijs aan de schilders in het hout- en marmer schilderen. Den heer Tobi is wegens ongesteldheid op het eind van November een verlof toege kend tot 1 Februari. Door den Directeur en de overige leeraren zijn de lessen geregeld waargenomen. Het aantal leerlingen bedroeg op 31 De cember ié Klasse I 43 II III 4 IV Teekencursus 32 Totaal 92 92 leerlingen. Van de leerlingen van den teekencursus woonden er 8 de lessen alleen in het hand teekenen, 8 alleen in het rechtlijnigteekenen 12 11 2

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1897 | | pagina 78