p 16 39 43 A. H. Hofkamp No. J. Enklaar A. H. J. Schaap L. Hupkes L. G. van Dam D. M. Postma J. H. Bessem W. H. Kronenburg J. P. Kosters M. C. W. Sölner 3 der geslaagden zijn student aan de Poly technische school1 werd toegelaten als cadet aan de K. M. Academie te Breda voor genie hier te lande, 2 aan die inrichting voor infan terie O. Indie4 begeven zich in den handel, 1 wordt opgeleid voor de directe belastingen, 1 voor de registratie, 1 voor rentmeester, 1 voor zendeling, t studeert voor apotheker, terwijl van 1 de bestemming nog niet is be paald. De vrijwillige oefeningen in den wapen handel worden bijgewoond door 4 leerlingen der Ill'le klasse, door 3 leerlingen der IWe klasse en door 2 leerlingen der V<Ie klasse terwijl bovendien 1 leerling der IIHe; 2 leer lingen der IV<3e en 2 leerlingen der Vde klasse eene verbintenis hebben aangegaan voor het reservekader. De Commissie stelt het op Jioogen prijs, dat de militaire autoriteiten zich f5 voortdurend beijveren door het noodige over leg met den Directeur te plegen er voor te waken, dat het onderwijs aan de school door de instelling van het reservekader zoo min mogelijk schade lijdt. De theoretische lessen worden gegeven in een lokaal der school. Leermiddelen De gewone aanvulling der leermiddelen en Gebouw. heeft in het afgeloopen jaar plaats gehad. De noodige reparatiën werden aan het ge bouw gedaan. De speelplaats werd in den loop van het jaar vergroot, zoodat zij thans voor een groo- ter aantal leerlingen de gelegenheid tot ver- poozing aanbiedt. In de zaal voor handtee- kenen werd in den linker zijmuur een raam gemaakt, ten einde de verlichting te verbeteren. Van de schoolbibliotheek werd weder een druk gebruik gemaakt. Door boekgeschenken en enkele geldelijke bijdragen werd het aan tal boekwerken weder eenigszins uitgebreid. Toch blijkt het, vooral bij het begin van iedere vacantie, wanneer uit den aard der zaak de aanvragen om boeken het talrijkst zijn, dat er nog heel wat boeken noodigzijn, 0111 aan matig gestelde eischen te voldoen. Bij het begin van den cursus werd door den Directeur een onderzoek ingesteld, in hoe verre de leerlingen der I8te klasse een' vol komen visus hadden. IO 24 26 3- 34 42 50 51 J. H. SCHRADER 11

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1897 | | pagina 77