Vier en Dertigste VERSLAG ow ten toestand nil het onteniiijs op ie Inrichtingen bh Middel baar Onderwijs to Zutphen, gedunde liet jaar 1897. 8 redevoering bij de Regeering het plan zoude bestaan ten zeerste betreuren. 5. Leermiddelen en Gebouw. De gewone aanvulling van leermiddelen en het noodzakelijk onderhoud van het gebouw geschiedde als andere jaren. Voor de bibliotheek werd dit jaar aangekocht de nog ontbrekende 2 deelen van Merquets Lexicon op Cicero's werken (redevoeringen) en daarmede dit onder deel van dat werk gecompleteerd en verder behalve de doorloopende tijdschriften nog twee lexica, een fransche en een Engelsche, op de wenschelijkheid waarvan de betrokken leeraren reeds meermalen hadden gewezen. De oprichting van een zoogenaamde schoolbiblio theek gelijk sinds eenige jaren aan de Hoogere Burger school bestaat, kwam ook bij ons ter sprake, doch tot eene beslissing in deze kwamen wij nog niet. Het College van Curatoren Dr. T. K. M. von BAUMHAUER, Voorzitter D. W. van ANDR1NGA de KEMPENAER Secretaris. 25 Maart 1898. Ik/ Bijlage D. De Commissie van Toezicht op het Mid delbaar Onderwijs heeft de eer, hierbij haar jaarlijksch verslag, ingevolge art. 52 der Wet op het Middelbaar Onderwijs, aan den Gemeenteraad in te dienen. I. Hoogere Burgerschool met vijfjarigen cursus. Onderwijzend Dr. H. M. D. van Riemsdijk, die wegens Personeel. gezondheidsredenen na de Paaschvacantie een verlof had verkregen tot aan het einde van den cursus, werd in de vergadering van den Gemeenteraad van 14 Juni op zijn verzoek eervol ontslagen als leeraar in de plant- en dierkunde, met ingang van 1 September. In zijne plaats werd in de vergadering van den Gemeenteraad van 2 Augustus tot leeraar in de plant- en dierkunde aangesteld, de heer J ZUTPHEN

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1897 | | pagina 72