138 6 Van de niet-bevorderden keerden er bij den aan vang van den nieuwen cursus 2 niet terug, n.l. i uit de 2e en i uit de 4e klasse, terwijl voor het einde des jaars nog vertrokken 4 leerlingen uit de ie, 2e, 3° en 5e klasse elk een. Bij den aanvang van het jaar 1898 werd het Gymnasium alzoo bezocht door 49 leerlingen, verdeeld over de verschillende klassen als volgt in de ie klasse 5 2e 12 3e v 7 4® 9 5® 4 6e 12 Eenmaal werd door ons ingevolge artikel 23 dei- verordening voor langer dan 14 dagen het bijwonen der lessen van één leeraar aan een leerling ontzegd terwijl door den rector enkele malen de verwijdering voor één dag werd toegepast, doch voor het overige geeft ons het gedrag der leerlingen geen aanleiding tot bijzondere vermelding. 4. Onderwijs. Door het aan den Rector Dr. A. G. Kok, tevens belast met het onderwijs in het Hebreeuwsch, verleend ontslag, werd ook dit jaar de uitbreiding van het 9 leeraarspersoneel met één noodzakelijkdaar geen der andere Heeren Docenten de bevoegdheid tot het geven van onderwijs in die taal bezat, ditmaal echter zonder verhooging der kosten voor de gemeente, daar de af getreden Rector daarvoor eene afzonderlijke toelage genoot, die thans aan den nieuw benoemden leeraar ten goede komt. Van af de groote vacantie werd enkel in de 69 klasse aan 4 leerlingen twee uur per week onderwijs in Hebreeuwsch gegeven. Evenals het vorig jaar werd door den Rector een privatissimum gegeven aan de 6e klasse, doch van af de groote vacantie, na het in functie treden van den nieuwen titularis, ter behandeling van eenige Lcttijusche schrijvers, deze bleef zich tevens belasten met een uur s weeks extra, ter aanvulling van het onderwijs in de Antiquiteiten in die klasse, terwijl de Heer MEINSMA daarvoor de bij rooster vastgestelde les-uren in de Geschiedenis niet toereikend achtende, zulks nog met een uur in de week aanvulde. Hoewel zooals uit vorige verslagen blijkt, allerminst gekant tegen eene wijziging van het leerplan voor en kele vakken, zouden ook wij eene facultatief stellino van het Grieksch voor de aanstaande juristen en medici, waartoe volgens eene door zijne Excellentie den Minister van Binnenlandsche Zaken in de Kamer gehouden O

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1897 | | pagina 71