Ingekomen klachten over den vuilen toestand van den Geweldigershoek gaven ons aanleiding een onder zoek „in loco" in te stellen, waaruit bleek, dat de openbare straat gebruikt wordt als bewaarplaats van puin, afval van hout, enz. Na hierop Uwe aandacht gevestigd te hebben is er verbetering in den toestand gekomen. Een klacht van J. SCHEEPHORST, hoek Polsbroek, over den last welken hij ondervindt van de mestverza- meling van zijn buurman, werd door ons onderzocht. Door de leden Dr. W. SNELTJES en Dr. A. J. VAN Rhijn werd een onderzoek ingesteld naar de hoofden der kinderen op de bewaarscholenmet be trekking tot het heerschen van favus of besmettelijk hoofdzeer. 't Resultaat van het onderzoek was, dat er zich geen enkel geval van favus voordoet. De reinheid en zindelijkheid, zoowel van de kin deren als van de scholen, zijn boven allen lof ver heven. Toch gaf dit onderzoek tot eenige opmerkingen aanleiding. ie het ontbreken van een of meer urinoirs in de Bewaarschool in de Hovenhetgeen tot verontrei niging der privaatbrillen aanleiding geeft. 2e aan school F in de Hoven bevindt zich een portaal, dat geen dienst doet en aan de kinderen, die op de achterste banken zitten, het licht beneemt. Ten einde bijziendheid te voorkomen, is het wenschelijk bedoeld portaal te amoveeren en in de vrijkomende muurvlakten ramen aan te brengen. Wij ontvingen van U de toezegging dat hierin verbetering zal komen. Klachten werden vernomen over den stank van het water achter de Rozenhoflaan. Uit een ingesteld onderzoek bleek, dat sommige bewoners dier laan de gewoonte hebben om hunne vuilwateremmers, vuilnisbakken, enz. in dat water te ledigen, terwijl datzelfde water door den bleeker ReinüERS gebruikt wordt om ter bleek liggende goe deren mede te besproeien. Naar ons oordeel is het zeer gewenscht dit water te dempenniettegenstaande daartegen bij Uw College ernstige bezwaren bestaan. Door het lid Dr. A. J. C. SNIJDERS werd het water onderzocht van de pomp in de Spittaalstraat tusschen de winkeliers HARMSEN en ZwiERS. Het resultaat van dit onderzoek was zoo ongun stig, dat wij op eene onmiddelijke sluiting der pomp moesten aandringen, waartoe dan ook door U werd besloten. Voorts vestigden wij Uwe aandacht op ingekomen

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1897 | | pagina 65