In het college van Commissarissen kwam geene ver andering, daar de heer SCHILLEMANS, aan de beurt van aftreding zijnde, herkozen werd en deze benoeming aannam. 13 De Directie acht zich gerechtigd om er nog eens op te wijzen dat de Maatschappij heeft eenen volledigen dienst, nacht en dag, ook des Zondags. Naburige gemeenten, als Warnsveld, Brummen en Voorst schijnen nog geene behoefte aan telephoon- verbinding met het net te gevoelen, daar nimmer een zoodanig aanzoek tot de Directie kwam. De Directie vleit zich dat bij de a.s. regeling van het intercommunaal verkeer ook deze gemeenten aan dien eisch des tijds zullen gaan voldoen en zich aan het net zullen doen aansluiten. Zooals uit de Balans en Winst- en Verliesrekening blijkt, is ook de financieele toestand der Maatschappij niet ongunstig te noemen. Er werd toch gemaakt eene winst van 3176,063welke, indien slechts het bij de statuten voorgeschreven minimum werd afgeschreven, eene aanmerkelijk hoogere dividend-uitkeering dan voor gesteld, zoude toelaten. Commissarissen en Directie hebben echter gemeend te moeten voorstellen dit jaar hetzelfde dividend als het vorige jaar uit te keerenen na het daarvoor verschuldigde bedrag ad 800.—, 'met 300.— voor gratificatiën vermeerderd te hebben, het saldo ad f 2076,06 voor afschrijvingen te bestemmen, waardoor op het hoofd volledig Etablissement ƒ664,183 boven het door de Statuten gevorderde minimum wordt te goed gedaan. 113 Eene uitvoerige beschrijving van den aanleg enz. van het telephoonnet, is opgenomen in het Gem. verslag over 1893'. d. Spaarbank- Vereeniging. Op 31 Dec. 1897 waren 4325 Spaarbankboekjes in het bezit van inleggers. Op dien datum was aan inleg gers verschuldigd 865182,13', tegen 864398,12 op ultimo 1896. De arbeiderswoningendoor de Spaarbank gesticht waren allen bewoond. e. Nederlandsche Bank. De firma D. Evekink alhier, is Correspondente van de Nederlandsche Bank. De eerste Nederl. Hagel Verzekering-Maatschappij bedoeld op bladz. 88 liiervoren. Voorts zijn een aantal agentschappen van Brand- en Levensverzekering-Maatschappijen hier gevestigd. f. Commission voor het examineeren van varens lieden, voor landverhuizers, voor de Rijnvaart, enz., zijn in deze Gemeente niet aanwezig. 112

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1897 | | pagina 58