s 4 trein het spoorweg-station binnen. Het muziekkorps der d.d. Schutterij speelde, bij het uitstijgen der Hooge Bezoeksters, het Wilhelmus. De Burgemeester, de heer C. STORM BuiJSING, ont ving H.H. M.M. en begeleidde Haar in de rijk ver sierde wachtkamer, waar ter ontvangst aanwezig waren het Dagelijksch Bestuur en de Secretaris der Gemeente, de leden van den Gemeenteraad, de Majoor-Commandant van het Garnizoen en de Majoor-Commandant der d.d. Schutterij. Nadat Hare Majesteiten zich op minzame wijze met elk dezer autoriteiten hadden onderhouden, ving de tocht door de stad aan. Op het stationsplein stonden opgesteld eene deputatie van den Bond van oud-onder officieren en die der Vereeniging van korporaals en minderen. Bij het verschijnen van H.H. M.M. zongen de leden der Zangvereeniging en die van den Bond van oud-onderofficieren het Wilhelmuslied begeleid door de muziekvereeniging „Symphonia." Langs den Stationsweg, IJsselkade, Marschpoortstraat en Waterstraat trok de stoet, luide toegejuicht, naar de Groote- of Sint Walburgskerk op het 's Gravenhof. Aan den ingang dier kerk werden H.H. M.M. ont vangen door de Kerkvoogden. De kinderen uit het Gebroeders Bakker's Weeshuis stonden mede aan den ingang. Jhr. Mr. M. W. C. DE JONGE, waarnemend President- Kerkvoogd, heette de Vorstinnen welkom en leidde Haar in de kerk rond. De heer MARIUS A. BRANDTS Buys bespeelde het orgel. In de boekerij der kerk gaf de Predikant, Dr. H. W. Ph. E. VAN DEN BERGH van Eijsinga aan H.H. M.M. verschillende inlichtingen. Met veel belangstelling werd het bezienswaardige, zoowel in als buiten de kerk (de restauratie) in oogen- schouw genomen. Door de Lange Hofstraat en over de Hout- en Zaadmarktvervolgde de stoet zijn weg door de Spit taalstraat en de Polsbroekwaar de muziekvereeniging Crescendo" zich liet hooren. Verder de Laarstraat doorgaande en langs den Coe- hoornsingelstegen H.H. M.M. bij het Ziekenhuis uit, waar zij werden ontvangen door den Voorzitter van het College van Provisoren kan het O N. Gasthuis, den heer Mr. J. L. A. Stolk. Ook deze Inrichting werd met belangstelling in oogenschouw genomen. De zieken in de zalen werden door H.H. M.M. toegespro ken. Mr. J. L. A. STOLK mocht, bij het vertrek van H.H. M.M. uit de Inrichting, vernemen, dat het H.M. DE Koningin-Regentes had behaagd hem te benoe men tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau. Hierna trok de Vorstelijke stoet langs den Coehoorn- singel en den Deventerwegnaar de Landbouw-Kolonie „Nederlandsch Mettray." Te ongeveer 6 uur des n.m. kwamen H.H. M.M. en gevolg in de stad terug. Weder werd de stoet door de talrijke menigte hartelijk begroet. In de wachtkamer van het spoorweg-station waren bij het vertrek aanwezig de Burgemeester de Wethouders en De heer H. Umbgroye, Secretaris-Kerkvoogdmocht later vernemen, dat H.M. de Koningin-Regentes hem had benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1897 | | pagina 4