94 Aan Th. A. van Tellingentot het houden van schietoefeningen op de bovenkoffiekamer der Buiten- societeit. Aan Gebr. Wesselstot het plaatsen van een gasmotor in hunne fabriek aan het Oudewand. Aan G. J. Klaassen, tot het oprichten van eene slagerij en rookerij. Aan de Directie der Maatschappij tot Exploitatie der Steenfabriek ie Vlietberg", tot het plaatsen van eene stoompomp. Aan jA. Klem Nagelvoorttot het bezigen van zijn woonhuis en beide pakhuizen tot bewaarplaats van lompen, beenderen, en het drogen van huiden en vellen. Aan K. Comegoortot het oprichten van eene slachtplaats voor varkens en runderen. Aan HBuitenhuistot het oprichten van eene bakkerij met oven. Aan DJ. Levisontot uitoefening van eene bak kerij met oven in den kelder van zijn perceel. Aan de firma de Erven D. Roelofsenopgelegd eene nieuwe voorwaarde voor zijne koffiebranderij en specerijmalerij, gedreven door gaskracht. Aan PPrinsentot het inrichten van een perceel aan de Heukerstraat, tot stalling en slachtplaatsen een perceel aan de Groenmarkt tot slagerij. Geweigerd werden de navolgende vergunningen. Aan 1 Poeldertot het op nieuw voor een jaar of definitief bezigen van eene bewaarplaats van lom pen en beenderen aan den Tengnagelshoek. 95 2. Aan W. L. Hasenbos, tot het oprichten van eene schietinrichting met flobertgeweer, in den tuin ge legen achter zijn perceel aan de Laarstraat. 3. Aan ff. J. Schiphorstom vergunning tot het oprichten van eene slagerij in de Melatensteeg. b. Verveening. Bestaat in deze Gemeente niet. c. Visscherij. Slechts weinig ingezetenen vinden in dezen tak van nijverheid een middel van bestaan. De opbrengst van de aan den afslag aangevoerde zee- en riviervisch bedroeg in 1897 f 9900,43, tegen 11577.95 in 1896 en 12537,69 in 1895. III. Handel en Scheepvaart. a. Binnenlandsche Handel. Markten (niet vermeld in Hoofdstuk XILandbouw en Veeteelt). Hiertoe behooren in de eerste plaats de doekmarkten. Daarop werden aangevoerd Wit linnen 30309 slagelmiddenprijs 0,38 1) Grijs 2699 0,35 Pellen 3617 Meter 0,28 vertegenwoordigende alzoo eene waarde van ongeveer 13474.43- Op de botermarkten werden aangevoerd ongeveer 89125 KG. en 1236 h's vaten. 1) Onder den aanvoer van het wit linnen is ook half linnen begrepen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1897 | | pagina 49