9° denheid; de opbrengst van boonen was goed, terwijl die der erwten ongunstiger was dan in een vorig jaar. De vruchtenteelt was dooreengenomen gunstig de opbrengst van appels en peren was zelfs ruim te noemen. Boomgaarden worden hier niet aangetroffenevenmin boomkweekerijen van eenige beteekenis. De bestaande hebben te zamen eene uitgestrektheid van 2 H.A. en verkeeren in gunstigen toestand. Hoofdzakelijk worden hier geteeld Iepen-, Essen-, en Wilgenhout, terwijl de wegen worden beplant met Iepen, Linden, Amerikaansche Eiken en den Vind- mschen eschdoorn. Marken of gemeentegronden, die vroeger zijn ver deeld of nog te verdeelen liggen, bestaan hier niet en evenmin treft men hier duinbeplantingen of afzanderijen aan. Over den toestand van den veestapel zijn hiervoren reeds enkele mededeelingen gedaan. Opgave van het aantal dekhengstenveulenmerriën veulens en werkpaarden, ezels en muilezels, springstie- ren, melkkoeien en melkvaarzen, kalveren en pinken, mestvee en trekossen schapen geiten bokkenvar kens, van het pluimvee en van de bijenteelt, te weten: a. Paarden. Dekhengsten i Ruinen .134 Veulens 4 Merriën .198 Geheel getal 337 91 b. Ezels en Muilezels. 20 c. Runderen. Springstieren 7 Melkkoeien en melkvaarzen 553 Kalveren en pinken .165 Mestvee en slachtossen 14 Geheel getal 739 d. Schapen 10 e. Geiten en bokken .500 f. Varkens 497 sp. Pluimvee. Aantal hoenders 3758 kalkoenen 5° eenden 52 ganzen 12 zwanen 20 h. Bijenteelt. Aantal bijenkorven 22 De bijenkorven in deze gemeente dienen alleen voor liefhebberijde handel in honig was zeer gering en de was dient alleen voor eigen gebruik. De uitkomst van honig was ongunstigvan was middelmatig. Opgave van middenprijzen van veld- en tuinvruchten, ooft, vee, boter en kaas. Tarwe per hectoliter 6,52 Rogge 4,14

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1897 | | pagina 47