54 knecht, I magazijnknecht, tevens hulpkok, i portier, I badmeester en zijn vrouw, 2 keukenmeiden, 3 werk meiden, 3 linnenmeiden, 1 naaister en 1 nachtwacht, terwijl op de bleekerij de bleeker en zijn vrouw benevens een knecht geregeld werkzaam waren. Geneeskundige Dienst. Aangaande den geneeskundigen dienst is niets bij zonders te melden. De gezondheidstoestand in het Gesticht was wederom zeer voldoende. In het Ziekenhuis werden de lijders door de geeste lijken van de verschillende gezindten geregeld bezocht en toegesproken. In het krankzinnigengesticht woonden de lijders, daar toe door de geneesheeren als geschikt aangewezen, de godsdienstoefeningen bij't zij in de kerk in het gesticht, 't zij in een der kerken in de stad. In buitengewone gevallen werden geestelijken der verschillende gezindten onverwijld ontboden. De inkomsten en uitgaven van het Oude Nieuwe Gasthuis geven dit jaar tot geen bijzondere vermelding aanleiding. Het meubilair werd steeds goed onderhouden en behoorlijk aangevuld en vernieuwd. Moest een vorig jaar een achteruitgang van badgelden en het aantal baden worden geconstateerd, het jaar 1S97 bracht in beider opzicht eene geringe verbetering. De ontvangsten, die in 1896 2283,03 bedroegen, stegen jn 1897 tot 2442,44. 55 Het aantal gebruikte baden vermeerderde eveneens en wel van 13761 in 1896 tot 14179 in 1897. Behalve het gewone onderhoud der gebouwen hebben de buitengewone werken gedurende 1897 bestaan in: ie. Het bouwen van een vleugel in den tuin der on" rustige dames, bevattende een ruim dagverblijf met veranda aan de zuidzijde, twee afzonderings kamers, een magazijntje, een dienstkeukeneen centraal verwarmingslokaal, met privaten en por talen. De er bij behoorende tuin is aanmerkelijk ver groot door een gedeelte van den aangelegen moes tuin. Deze nieuwe bouw is bestemd voor verblijf der onrustige vrouwen der hoogere klassen. 2e. De wanden van den hoofdingang der vrouwenaf- deeling zijn bezet met muurtegels en het geheel in lichte kleuren geschilderd, waardoor de entrêe aanmerkelijk verfraaid en opgevrolijkt is. 3e. In de mannenafdeeling zijn op de open tuinen en binnenplaats der rustige en onrustige verpleegden 4e klasse nieuwe privaten en urinoirs met lucht- portalen uitgebouwd. 4e. In de badkamer mannen afd. 4e klasse zijn de metalen badkuipen weggenomen en vervangen door wit por- celeinen dito en daarbij tevens nieuwe waterleidin gen met douches en aanbehooren aangebracht. De houten vloer is weggenomen en daarvoor nieuwe gladde tegels in kleuren gelegd. De muren zijn gedeelteijk bezet met geglazuurde tegels.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1897 | | pagina 29