52 zoodat op 31 December 1897 aanwezig" waren 241 manner! en 248 vrouwentotaal 489 personen. Volgens Art: 38 van het Reglement werden op last van het Gemeentebestuur hiervan gratis verpleegd 20 mannen en 32 vrouwen. Gemiddeld ontvingen 11 personen uit deze gemeente gratis iederen dag een portie bouillon. Evenzoo werden gratis aan verschillende zieken ver strekt 55 K.G. ijs. In het Ziekenhuis gebruikte men in 1 K.G. en in het Krankzinnigengesticht 88 K.G. Aan particulieren werden 9132 K.G. verkocht, zoodat in het geheel 10406 K.G. ijs afgeleverd zijn. Bestuur. In den loop van het jaar kwamen geen veranderingen in het Bestuur voor. De Heer J. HaSSEI.O die volgens den bestaanden rooster aan de beurt van aftreden waswerd door den Gemeenteraad op nieuw benoemd. Ambtenaren en verder Personeel. Ziekenhuis. Onder leiding van Mejuffrouw M. ENSEMEIER, als Huismeesteres, waren den 1 Januari '97 in het Zieken huis werkzaam 6 verpleegsters, 1 verpleger, benevens 2 keukenmeiden en 1 werkmeid. 2 verpleegsters en 1 keukenmeid verlieten hunne betrekking en werden door andere vervangen, terwijl aan den verpleger op zijn verzoek ontslag uit zijne betrekking werd verleenddoch deze werd niet door een ander vervangen. In den loop van het jaar werd L. HUISMAN, als 53 Portier aan het Ziekenhuis aangesteld zoodat met het einde van '97 in het Ziekenhuis werkzaam waren 7 verpleegsters, 2 keukenmeiden en 1 werkmeid, benevens 1 portier. Voor het onderhoud der tuinen werd door eenen vasten arbeider zorg gedragen. R rankzinnigengesticht. Aan Mejuffrouw G. G. HOEKSTRA, 2e Opzichteres, werd op haar verzoek, tegen 1 October, als zoodanig eervol ontslag uit hare betrekking verleend en in hare plaats benoemd Mejuffrouw N. Rooker, gediplomeerd verpleegster, vroeger werkzaam in het gesticht Meer en Berg te Sandpoort. De portier VV. VAN SavoüIJEN, die sedert 15 Juli '96 alhier in betrekking was, heeft deze niet lang mogen vervullen, daar hij in het najaar van '96 ziek geworden, reeds den 7en Februari '97 aan de gevolgen dierziekte is overleden, zoodat deze betrekking na korten tijd weder vacant is gekomen. In plaats van wijlen W. VAN S.WOOIJENwerd tot Portier benoemd W. F. Helmers gepensioneerd wacht meester der Cavallerie uit Roermond, die den 15 en April 1897 deze betrekking aanvaardde. In het afgeloopen jaar verlieten 26 Oppassers en 11 Oppasseressen, waarvan 2 wegens langdurigen dienst, met pensioen hunne betrekking en de anderen om verschillende redenen; terwijl 25 Oppassers en 12 Op passeressen in dienst traden. Als vroeger bestond het inwonend personeel uit1 machinist, 1 assitent-machinist, 2 bakkers, 1 kantoor-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1897 | | pagina 28