48 Brandbluschmiddelen. Het materieel werd met zorg onderhouden en verkeert in goeden toestand (zie verder het verslag van de Brand weer hierachter gevoegd). De kosten van onderhoud hebben bedragen 319,98s. HOOFDSTUK V Ia. Medische Politie. a. Toestanden welke invloed kunnen uitoefenen op de volksgezondheid. In de hierachter gevoegde verslagen der Gezondheids- Commissie en der Commissie in zake de Gemeente reiniging, wordt uitvoerig vermeld wat, ook ten opzichte der bevordering van de volksgezondheid, is gedaan. Mede verwijzen wij naar het in dit verslag opgeno- mene aangaande straten, waterleiding enz. en de bad en zweminrichting. b. Heerschende Ziekten. In 1897 kwamen voor 19 gevallen van Mazelen, 1 geval van Diphtheritis1 geval van Roodvonk, en 1 geval van Febris Typboidea. In de buurten, bewoond door minder gegoeden, zijn ontsmettingsmiddelen toegepast. In ruime mate werd versch bedstroo verstrekten voorts gezorgddat riolen en uitmondingen van grachten geene schadelijke uitwa semingen konden verspreiden. c. Begraafplaatsen. In deze Gemeente bestaan drie begraafplaatsenn.l. eene Algemeene Begraafplaatsaan den Warnsveld- schenweg eene Bijzondere Begraafplaats voor Roomsch Katho lieken, aan den Warnsveldschenweg, en eene Bijzondere Begraafplaats voor Israëlieten, aan den Vierakkerweg. Het volgende aantal lijken werd in het afgeloopen jaar op de drie begraafplaatsen ter aarde besteld Op de algemeene begraafplaats299 begraafplaats voor Roomsch Katholieken 77 begraafplaats voor Israëlieten 6 382 De begraafplaats voor R. Katholiekenvroeger een gedeelte uitmakende der Algemeene begraafplaatsging einde 1897 aan het R. Kath. Kerkbestuur in eigendom over. d. Gast- en Ziekenhuizen en Krankzinnigen gestichten. Aan het door Provisoren van het Oude en Nieuwe Gasthuis ingediend verslag over 1897, ontleenen wij het volgende In het Ziekenhuis en Lazareth werden in het geheel,

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1897 | | pagina 26