44 De onderhoudskosten hebben bedragen f 2382,25, waarvan voor de IJsselbrug 1914,28s. Havens en Grachten. In de Noorderhaven werden enkele voor de vaart hinderlijke ondiepten uitgebaggerdhetgeen ook ge schiedde in de Vischpoorthaven. Daartoe werd gedurende eenige dagen een voor de uitdieping van den IJssel gebruikten stoom baggermolen met bijbehoorend personeel en materieel, gehuurd van den aannemer, tegen ƒ160, per dag. De uitgebaggerde specie bedroeg 2550,M3. De kosten daarvan hebben bedragen 800, Wegens hoogen buitenwaterstand werd de spuiïng der binnengracht gedurende 22 etmalen gestremd en werd met de stoommachine gewerkt tot het op peil houden dier gracht. De puinbekleeding langs het talud der Rozengracht bij de Berkeloverwelving, die door den sterken stroom en golfslag veel te lijden had, is vervangen door eene bazaltglooiing op onderheide fundeering, waardoor eene groote verbetering is ontstaan en de onderhoudskosten van het talud belangrijk zullen verminderen. De onderhoudskosten hebben bedragen 1487,65 waaronder gerekend 800,voor het baggeren met de stoommachine. Plantsoenen en Wandelplaatsen. De plantsoenen en wandelplaatsen werden met zorg onderhoudenen verkeeren over het algemeen in eenen goeden toestand. 45 Het jonge plantsoen, dat in de kweekerij verplant werden ook de verplante boomenhadden weinig van droogte te lijden. Het snoeien van jonge boomen en heesters, en van het jonge plantsoen in de kweekerij, geschiedde, evenals het vorige jaar, op tijd. De boomen langs den Deventerweg, een gedeelte van den Emmerikschenweg en langs den Vierakkerweg, werden allen gesnoeid, het eikenhout langs den Vier akkerweg en het eschdoorn hakhout in het Coenenspark werd gehakt, en met het verdere snoeihout verkocht; mede werden verscheidene perceelen boomen op de Algemeene Begraafplaats verkocht. Het plantsoen en de paden in het Coenenspark had dit jaar weinig te lijden door het hooge water, daar het maar op één plaats ondergeloopen was. De vijvers werden geregeld schoongemaakt en waren, op enkele weken na, voldoende gevuld. De grasveldenzoo hier als elders, werden geregeld met de zeis of de machine gemaaid, terwijl graszoden langs de paden gelegd en afgestoken werden. Bij droogte werden de gazons, bloemen en jonge heesters besproeid of begoten, en verder geregeld de plantsoenen en wandelingen schoongemaakt, de paden geschoffeld en opgeharkt. In het vorige verslag werd met een enkel woord gesproken over het uitdrijven van de Berkelwandeling, door hoog water, en over de wenschelijkheid om over te gaan tot ophooging. Dit jaar is het gedeelte van het Engelsche Kerkhof tot aan de Pallandtsbrug over de Berkelmet grond en steenpuin opgehoogdtenge-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1897 | | pagina 24