33 ruimen ad 150,belangrijk overschredenzoodat de begrootingspost daarvoor moest worden aangevuld. De totale onderhoudskosten hebben bedragen/6232,94, waarvan voor sneeuwruimen alleen 893,25. Gedurende het jaar 1897 werden 151 aanvragen of kennisgevingen voor bouwen of veranderen van wer ken aan of in den openbaren wegbehandeld. 20 perceelen werden afgebroken en door 17 nieuwe vervangen. 54 geheel nieuwe woningen werden gebouwd, waar onder 32 behoorende tot de nieuwe stichting aan den Berkelsingel „Het Ruitershofje," van de St. Anthony Groote Broederschap. Daarenboven werd aan de Noorderhaven een groot ijzermagazijn met kantoren gebouwd voor de firma H. J. Reesink Co., werd de Christelijke school met een lokaal vergroot, en eene bovenwoning gebouwd op de Bewaarschool in de Bornhovestraat. Vanwege het Departement van Koloniën werd de Kazerne „het Weeshuis" op het Rijkenhage belangrijk bijgebouwd en veranderd tot ziekeninrichting. De huisnummering in de gemeente werd geheel gewij zigd, en in plaats van de wijkverdeeling, volgens de straatverdeeling genummerd, zoodat iedere straat één geheel vormt, telkens beginnende met No. 1 en waar bij de regel is gevolgddat de even nummers ter eene en de onevennummers ter andere zijde van iedere straat zijn aangebracht. In verband daarmede werden een groot aantal nieuwe naambordjes geplaatst. De kosten daarvan hebben bedragen 542,10 39 Wegen en Voetpaden. De wegen en voetpaden werden naar behooren on derhouden en verkeeren in voldoenden toestand. Wegens lekkage en noodige vernieuwing en verleg ging der gasleidingen, moest de in het vorige jaar nieuw gelegde voetstraat langs den Warnsveldschen weg bijna geheel opgenomendoor de gas geinfecteerde grond uitgegraven en vervangen worden door nieuwen grond. In verband met de aangevraagde concessie voor een tramweg over den Emmcrikschen zveg, werd de voor genomen verhooging van den buitenberm voorloopig achterwege gelaten. Het westelijk talud langs den Emmerikschen weg werd met kribwerk en een puinlaag voorzien ter voor koming van afslag en beschadiging bij hoog water. De kosten hebben bedragen 2971,50. Voor het onderhoud der wegen, dat gedurende de laatste jaren hoofdzakelijk met geklopte bazalt geschiedde, werd een proef genomen met porphier steenslag van Ouenast. Ook dit materieel is van uitnemende kwali teit, doch voor zooverre thans kan worden beoordeeld, is er vooralsnog geen reden om verandering te bren gen in de te gebruiken materialen. Waterleidingen, Beken, Sluizen en Stuwen. De in het vorige verslag vermelde beschadiging van de stuw bij de Nieuwstad werd hersteld. De verbogen stalen vijzelschroef daarvan werd aan de ijzerfabriek te Hengelo weder in orde gebracht.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1897 | | pagina 21