de Lentjes en in de Ruiterdijksweiden werd een nieuwe sloot gegraven tot betere afwatering; gebruik makende van den lagen waterstand in het najaar, werd de Voor- stondensche beekwelke door het rietland bij den Ouden IJssel kronkeldeover een lengte van ongeveer 400 Meter vergraven en verbreed, en alzoo in een rechte lijn gebracht tot aan den uitloop in den Ouden IJssel. De afwatering van de lage landen werd daar door veel gebaat. Er blijft echter nog zeer veel te doen, tot verbetering van den toestand. Langs den Buitensingel werd een hoog gedeelte weide afgegraven, en met den verkregen grond een gedeelte oude vestinggracht dichtgemaakt, ook werd een hoog gedeelte van de voormalige Linie van Hoofif afgegraven, en daarmede laagten aangevuld; de afgegraven en aan gevulde oppervlakten werden bemest, omgespit en opnieuw bezaaid met graszaad. In de weide tusschen het Ziekenhuis en de Berkel werd een zomerkade gemaakt, waardoor die weide niet zoo spoedig meer onderloopt bij hoogen waterstand op de Berkel. De weilanden aan de Veluwsche en Graafschapsche zijden werden voor een groot deel opnieuw verpacht, de opbrengst dooreen genomen was ongeveer 25 procent minder dan bij de vorige verpachting. Oorzaak daar van is de gedrukte veehandel, door sluiting van de grenzen. Aan de firma J. H. Bakker Co. werd een gedeelte grond verhuurd aan den Warnsveldschen weg, waar voorheen het oude wachthuis stond, om daar een bloemkweekerij aan te leggen. Het aanzicht van uit de stad werd daardoor veel verfraaid. 33 De wallen van een gedeelte van het Hoornwerk buiten de Vischpoort werden geslecht en met den af- komenden grond de lage terreinen opgehoogd, om het geheel tot bouwland geschikt te maken. De kosten daaraan besteed bedroegen 1445,92 Aan het onderhoud der bouw- en weilanden werd uitgegeven 3606,76s, waaronder begrepen een bedrag van 101,38 voor de herstelling der centrifugaalpomp op de Lage waarden. B. Eigendommen en Inrichtingen, bestemd voor den publieken dienst. In het Gemeentehuis werd het bureau van finantiën geverfd en behangen en werden de bureaux van den burgerlijken stand en van den wijkmeester verwisseld, waardoor enkele kleine veranderingen noodzakelijk waren en eenige nieuwe meubelen werden aangeschaft. De gevels langs het s' Gravenhof en de Lange Hofstraat werden geverfd. De woningen van den concierge en van den bode ondergingen eene vrij belangrijke herstelling, bestaande in binnenverfwerk en het behangen van eenige kamers en het aanbrengen der gas- en waterleiding. Nadat de restauratie van de boterbal geheel was voltooid, werd deze hal op 18 Maart in gebruik gesteld. De Vischmarkt werd van binnen en buiten geheel geverfd. De Politiewacht in de Hoven werd veranderdtot meer gemak voor den dienst. Van het Wijn/mis werden de beschadigde zandsteen- werken van de trappen hersteld, en zooveel noodig bijgewerkt. 32

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1897 | | pagina 18