3° niet gegund, werden opnieuw ten verkoop aangeboden en voor 1190,70 verkocht aan H. J. Rood overeen komende met, f 3,78 per MJ. voor de verkochte 315 M'!. Aan A. E. Snellink en S. Weijenberg werden twee perceelen bouwgrond langs den Apeldoornschen straat weg in erfpacht uitgegeven. Aan de eigenaars der nieuw te bouwen perceelen langs den Martinetsingel bij den Drogenapstoren werd een strook grond verkocht tot verbetering der rooiing aldaar. Door ruiling met het R. C. Kerkbestuur werd de Gemeente Zutphen eigenaresse van een perceel land, gelegen tusschen den Larenschenweg en den Deventer- straatweg, bekend als Hooge Paardenkamp. De toestand der landerijen in 1897 kan over het algemeen gunstig genoemd worden. De winter was bijzonder zacht, vooral in de maanden November en December, toen de thermometer, op enkele dagen naniet tot aan het vriespunt daaldede werk zaamheden konden daardoor geregeld voortgaan, alleen in het voorjaar ondervonden deze, vooral op de lage gronden, nogal eenige vertraging, daar de grond, door de veel gevallen sneeuw, nat en koud en de waterstand te hoog was, hetgeen zich ook deed gevoelen op de lage wei- en hooilanden. De nachtvorsten die, naar het eerst scheen, den geheelen vruchtenoogst zouden vernie tigen, bleken later weinig schade te hebben aange richt de overvloedige oogst aan appels en peren ging flink van de handdaar bijna alles werd opgekocht voor Duitschland. Het vee kon dit jaar vroeger naar de weide gebracht wordendaar er begin Mei overvloed van gras was vooral wat betreft de hoogere weilanden. Ook de grasverpachtingen werden vroeger gehouden en brachten meer op dan in het vorige jaar. De kwaliteit van de eerste snede was zeer goed ook de tweede snede was vrij goed, uitgezonderd van eenige lage weidendie door het hooge water in den herfst waren ondergeloopen. De uiterwaarden werden zooveel mogelijk droog ge houden gedurende 49 dagen werd dag en nacht met de locomobiele gewerkt, waarvan de kosten hebben bedragen 665,75. Het bemesten van enkele hooiweiden met kunstmest leverde dit jaar een buitengewoon goeden oogst op. De opbrengst was ongeveer 40 procenten hooger dan van de niet bemeste weiden. Ook de opbrengst der bouwlanden liet over het al gemeen niet te wenschen over, ook wat betreft het tweede gewas; de prijzen van tuin- en landbouwge wassen waren echter door de meerdere opbrengst lager dan in het vorige jaar. Er werden dit jaar 84 perceelen bouwland opnieuw verpacht, waarvan voor een deel de pachters de pacht niet wenschten voortgezet te zien, terwijl anderen in gebreke waren gebleven in het voldoen der pacht. De opbrengst was minder dan bij de vorige verpachting. Aan verbetering der afwatering van landerijen werd dit jaar veel gedaan, het opgraven van slooten en ophoogen van laagten in de weilanden tusschen den Pofferdijk en de Berkel (de Groote Koppelen) in het vorige jaar begonnenwerd flink voortgezet, ook in 31

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1897 | | pagina 17