54 den geheelen duur van verlichting, en 116 tot des nachts half twaalf uur. De verlichting geschiedde gedurende 1,034571 uren, waarvoor aan de Gasfabriek werd betaald 6207.425 Daarenboven werden de buitenwegen (Marschweg en Kastanjelaan) met 12 pe- troleumlantaarns verlicht gedurende 10201 uren. De kosten daarvan bedroegen 181,28 Totaal 6388,70 s HOOFDSTUK V la. Medische Politie. a. Toestanden welke invloed kunnen uitoefenen op de volksgezondheid. In de hierachter gevoegde verslagen der Gezondheids- Commissie en der Commissie in zake de Gemeente reiniging wordt uitvoerig vermeld watook ten opzichte der bevordering van de volksgezondheid, is gedaan. Mede verwijzen wij naar het in dit verslag opgeno- mene aangaande straten, waterleiding enz. en de bad-en zwem in richtingen h. Heerschende ziekten. In 1894 kwamen voor 3 gevallen van Febris Typhoidea, 1 geval van Diphtheritis2 gevallen van Roodvonk en 1 geval van Typhus, met doodelijken afloop. Geval len van Cholera zijn in deze gemeente niet voorgekomen. 55 In de buurten, bewoond door minder gegoeden, zijn ontsmettingsmiddelen toegepast. In ruime mate werd versch bedstroo verstrekt, en voorts gezorgd, dat riolen en uitmondingen van grachten geene schadelijke uitwa semingen konden verspreiden. c. Begraafplaatsen. In deze gemeente bestaan twee begraafplaatsen n.l. eene Algemeene Begraafplaats, aan den Warnsveld- schen weg en eene Begraafplaats voor Israëlieten, aan den Vier- akkerweg. De eerste is in twee hoofdafdeelingen verdeeld, waar van de eene bestemd is voor Protestanten, de andere voor Roomsch-Katholieken. Elke hoofdafdeeling is ver deeld in vier klassen. Het volgende aantal lijken werd in het afgeloopen jaar op de beide begraafplaatsen ter aarde besteld Op de algemeene begraafplaats, afdeeling Protestanten 345 Roomsch-Katholieken 92 Op de begraafplaats voor Israëlieten 14 Zie verder hiervoren, bladz. 53. 451 Den 14 Juni 1895 werd door ons aan het Roomsch- Katholiek Kerkbestuur alhier, vergunning verleend tot het oprichten eener bijzondere begraafplaats op het kad. perceel sectie B no. 706, in de nabijheid van den Deventerweg, onder voorwaarde, dat de afsluiting, be doeld in art. 18 der wet van 10 April 1869 (Stbl. no. 65), zou worden gesteld op ten minste 50 meter af stand van de grens der aanliggende eigendommen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1895 | | pagina 29