12 6 Maart. Af koopbaarstellingtegen den penning XX, van een thins ten laste van de familie Spier. Overeenkomst met de wed. van G. J. Haij- tink, in zake afkoop thins. Niet aanneming van het voorstel van Jhr. Mr. D. O. Engelen, in zake chemisch en bacteriologisch onderzoek van het voor het algemeen bestemde drinkwater in deze Ge meente. Intrekking besluit van 20 Febr. 1893 tot het aangaan eener leening van f 250000.en nieuw besluit tot het aangaan eener geld- leeniug van f 70000.ter voorziening in de kosten, voortvloeiende uit eene ruiling met het Rijk van terreinen en gebouwen. 27 Maart. Benoeming van mej. G. M. Brinkmann tot onderwijzeres aan school E. Afwijzende beschikking op het verzoek van H. Langenberg A.WZn. om restitutie van betaalde proceskosten. Vaststelling vanhetprimitief kohier der Inkom stenbelasting, tot een bedrag van f 46836.395. Onderhandsehe verpachting aan J. Dijkman, van een perceeltje grond aan den Buiten- Singel. Een crediet van f 1000.aan Burgem. en Weth. verleend voor het nemen van een proef, om de oude hal in te richten voor botermarkt, gedurende één jaar. 13 10 April. Machtiging verleend aan Burgem. en "Weth., om met het Bestuur van het Berkel Water schap eene overeenkomst te ontwerpen in zake den afloop van de Berkel in den IJssel. Toekenning van een subsidie van f 150.aan het Hoofdbestuur van den Nederl. Schutterij- kaderbond, ten behoeve eener alhier te houden algemeene vergadering, met daaraan verbonden schietwedstrijd. Onderhandsehe verpachting aan de faSchultz Co., van een perceel grond en water ach ter de Spittaalstraat. Concessie verleend, voorloopig voor den tijd van 2 jaren, tot het leggen en berijden van rails in de straten enz. binnen deze Gemeente, ten behoeve der oprichting van een stoomtram weg ZutphenEmmerik. Onderhandsehe verpachting van een gedeelte van een perceel land aan den Coehoornsingel aan den heer H. G. J. Yülcker van Soelen te Gorssel, als voogd over de Jonkers van Yredenburch. 1 Mei. Eervol ontslag verleend aan den heer Mr. P. R. Pennink als Provisor van het Bornhof. Goedkeuring der rekeningen van het Zieken fonds, de Bewaarscholen en de Werkschool. Afstand aan G. Kouwenaar, van het eigen domsrecht der Gemeente op een perceel tuin grond in de Hovenvoor f 250.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1893 | | pagina 8