100 b. Opmerkingen omtrent de vaartuig dienstenmet het oog op gemeld Koninklijk besluit. Ook deze hielden zichvoor zoover bekendaan de voor hen geldende wettelijke bepalingen. Bizonderheden vallen daaromtrent niet te vermelden. Langs de spoorlijn aan de Havenstraat bij de Hoor derhaven zijn volgens ingekomen opgave 380 waggons vervoerd. Tramwegen. De zetel van het Bestuur der tramlijn ZutphenGorssel, is te Gorssel. Aangaande de exploitatie der Zutphensche Tramweg- Maatschappij is mede te deelenhet enkel spoor is lang 3800 M. De dienst wordt verricht met 2 wagens. Vervoerde reizigers in 1893 31834 tegen 30455 in 1892. Opbrengst personen vervoer f 3265,30 tegen f 3127,125 in 1892. Per dag kilometer 2,355 tegen f 2,255 in 1892. c. Zutphensche Telephoon-Maatscliappij. Wij laten hier een uittreksel volgen van eene be schrijving van het telephoonnet dier Maatschappij, over gedrukt uit het tijdschrift „De Hatuur". „"Nadat op initiatief van de heeren C. J. van Bueren en Carel Henny de rijks- en gemeentelijke concessiën 101 waren verkregen voor den aanleg en de exploitatie van een plaatselijk telephoonnet te Zutphen, werden bij Kon. Besluit van den 8en April 1893, no. 47, de statuten der Naamlooze Vennootschap „De Zutphensche Telephoon- Maatscliappij" goedgekeurden werd voor den aanleg eene overeenkomst gesloten met de Nederlandsche Bell- Telephoon-Maatschappij. Zoodra een en ander was vastgesteld, werd de aanleg ter hand genomen en binnen drie maanden geheel vol tooid, zoodat op den len Juli 1.1., de dienst kon geopend worden met 107 geabonneerden. In het belang van eene duidelijke telephoon-gemeen- schap, maar vooral met het oog op eene eventueele aan sluiting aan het intercommunale telephoonnet, zijn alle verbindingen met dubbele draden aangelegd, zoodat elke geabonneerde, zonder translatie, tezijnertijd onmiddellijk met de dubbele geleidingen der intercommunale lijnen kan worden verbonden. Met hetzelfde doel is aan het gebruik van brons-, boven staaldraad de voorkeur gegeven; hieraan is echter nog een tweede niet minder groot voordeel verbondenn. 1. dat het bronsdraad veel langer bestand is tegen atmospherische invloeden dan staaldraad, terwijl het eersteook zelfs wanneer het mettertijd ver nieuwd moet worden, een groot gedeelte van zijne oor spronkelijke waarde heeft behouden en het staaldraad binnen betrekkelijk korten tijd geheel waardeloos wordt. Het verwerkte draad, dat 1,5 mM. dik is, heeft een draagvermogen van 120 K.G. en een electrisch geleidings vermogen van 60 pCt. van dat van zuiver koper.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1893 | | pagina 52