16 Burger Avondschool; b. Burgem. en Weth. uit te noodigen stappen te doen, die leiden kunnen tot het opheffen der Burger Avond school en het verkrijgen van een Rijks- en Provinciaal subsidie ten behoeve eener. Am bachtsschool. 24 Juli. Toekenning van een subsidie van f 100.— aan de Afd. Zutphen van den Nederl. Schil- dersbond, ten behoeve eener in September alhier te houden tentoonstelling. Aanneming van punt 3 van het Rapport der Commissie in zake reorganisatie der Burger Avondschool, om, in afwachting der oprich ting eener ambachtsschool, onder Koninklijke goedkeuring over te gaan tot vereenvoudiging van het onderwijs aan de Burger Avondschool- Opdracht aan de heeren Bolderman, Goud- smit en Suringar, om .gedurende den cursus 1893/4, waar te nemen de lessen vroeger aan de Burger Avondschool gegeven door Dr. W. Gleuns, en continuatie der aanstelling van den heer A. van der Stempel als leer- aar aan die school. Aanvulling der verordening regelende het Openbaar Lager Onderwijs (verbod om leer lingen langer dan twee jaren het onderwijs in de hoogste klasse van eene der openbare scholen te doen volgen). 21 Aug. Eervol ontslag aan den heer B. Peteri als 17 leeraar in het rechtlijnig teekenen aan de H. B. School en aan de Burger Avondschool. 21 Aug. Eervol ontslag aan den heer B. Peteri als lid der Gezondheids-Commissie. Vergunning aan de heeren C. J. van Bueren en Carel Henny om de aan hen verleende ver gunning tot aanleg en exploitatie van voor het publiek bestemde telephonische verbindin gen in deze Gemeente over te dragen aan de Zutphensche Telephoon Maatschappij. Toelating van de heeren Mr. D. Engelberts, L. G. MaaldrinkJhr. F. X. J. van Nispen, Jhr. Mr. M. W. C. de Jonge, A. E. J. Mas- sink en Mr J. B. Solner, als leden van den Raad. Voorloopige vaststelling van de rekening der d.d. Schutterij over 1892. Voorloopige vaststelling der gemeente-reke- ging over 1892. 5 Sept. Benoeming van den heer C. Storm Buijsing tot Wethouder en van Jhr. F. X. J. vap Nispen tot Ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Af koopbaarstelling voor f 800,van een thins, verschuldigd door Dr. D. Bruins. v Eervol ontslag aan Mej. A. B. W. Muijder- man, als Onderwijzeres aan school A. 2 Oct. Benoeming van Mej. C. E. Heinsius tot on derwijzeres aan school A. 2

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1893 | | pagina 10