!/tf 8 den zieli voor tot het eind-examen der Gymna sia, om later in de Faculteit der Wis en Natuurkunde te gaan studeeren; één prepa reert zich voor het examen van surnumerair bij de belastingenéén is geplaatst bij de Twentsche Bank en één op een Deurwaarders kantoor. Twee leerlingen der IIIe klasse legden het examen voor de Militaire Akademie af, doch mochten niet slagen, evenmin als een leerling der ÏVe klasse, die examen deed als Adspirant Administrateur hij de Marine. Daarentegen legde een ander leerling der IYe klasse met schitterenden uitslag het eerste ge deelte van het examen voor Surnumerair bij de belastingen af, daar hij als No. 1 van 63 Candidaten geplaatst werd. Over het gedrag der leerlingen, een enkel geval daar gelaten, valt niet te klagen. Waar het getal zoo groot is, is natuurlijk spoedig aanleiding tot verstoring der ordeen dub bele waakzaamheid plicht. ITad wanorde van eenig belang plaats dan werd die dadelijk onderdrukt of gestraft. Inrichting der De lessen zijn als vroeger gegeven. lessen. De leeraren Brants en Sürikgar zijn inde noodzakelijkheid geweest ieder hunne lessen gedurende éene nmand te staken, de eerste wegens ongesteldheid, de laatste wegens be smettelijke ziekte van enkelen zijner huisgenoo 9 ten. Om dezelfde redenen heeft de hulpleeraar Uiterwijk een tijdlang zijne hulp bij de tee- kenlessen in de le klasse niet kunnen verleenen. Bij het begin van den nieuwen cursus werd door den Leeraar Balland ook op splitsing van de IIIe klassedie nu 28 leerlingen telde, aangedrongen. De Commissie van Toezicht, overtuigt van de noodzakelijkheid, wendde zich onder dag- teekening van 11 September, tot den Raad met het verzoek daartoe strekkende maatregelen te nemenen verwees naar haar schrijven van het vorige jaar, waarbij een tweede leeraar voor het Fransch was aangevraagd. Tot nog toe heeft de Raad in deze zaak nog geene definitieve beslissing genomen. Wel heeft eene Commissie uit den Raad (dezelfde, die in het vorige jaar reeds een Rapport uitgebracht had, en mot een nader onderzoek der zaak belast was) een voorstel tot regeling ingediend, en is dit in beginsel door den Raad aangenomen, maar, behalve dat het voorstel door de Commissie van Toe zicht als weinig aannemelijk beschouwd is, zijn tegen de uitvoering bezwaren gerezen, zoodat de quaestie nog steeds op hare oplossing wacht. Leermiddelen Aanvulling en vernieuwing der leermiddelen en Gebouw, heeft weder, voor zooveel noodig, plaats ge had. Behalve de gewone aanschaffing van chemicaliën en glaswerk, zijn voor het onder-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1888 | | pagina 61