52 keuringen van viscli verricht. Daarbij werd 2 maal ter markt aangevoerd vleesch afgekeurd, terwijl 17 maal grootere of kleinere partijen vleesch en visch moesten worden afgekeurd. In de Volksgaarkeuken waren steeds tegen billijken prijs goede spijzen verkrijgbaar. i. Gezondheids- Commissie. Het verslag dezer Commissie is als bijlage hierachter gevoegd. HOOFDSTUK YB. Gemeente- Politie. Opgave van het getal en de bezoldiging van commis sarissen, inspecteurs en agenten van politie. 3e J 53 In den loop van het jaar 1888 kwam weinig mutatie onder het personeel der agenten vooraan den agent "Witjes werd, wegens zijn' hoogen leeftijd, eervol ontslag verleend, een ander werd in zijn plaats aangesteld, terwijl het getal der agenten met één werd vermeerderd. De Commissaris van politie vierde in het afgeloopen jaar het feest van zijne 25-jarige ambtsvervulling; zoo van de zijde van het Gemeentebestuur als van particu lieren ontving de titularis vele blijken van achting en waardeering. Er werden in 1888 alhier 567 processen-verbaal opge maakt en wel: 1 wegens overtreding der wet tot bescherming van diersoortennuttig voor landbouw en houtteelt 4 wegens overtreding der wet op den kinderarbeid; 5 wegens overtreding der wet op de jacht en vis- scherij 258 wegens het zich in kennelijken staat van dronken schap bevinden op den openbaren weg 1 wegens het in kennelijken staat van dronkenschap verstoren der openbare orde 298 wegens het tappen en verkoopen van sterken drank in het klein in een lokaal, waarvoor geene ver gunning was verleenden wegens politie-overtre- dingen en strafbare feiten van verschillenden aard. Brandwezen. De brandbluschmiddelen verkeeren in zeer goeden staat. Getal. Bezoldiging. Commissarissen 1 f 2300.— Inspecteurs 1 1000.— Agentenle klasse 2 1100.— 2e 4 2100.— 15 7500,—

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1888 | | pagina 28