16 sehelijk is het, dat omtrent de verdere bestemming dier inrigting eene beslissing wordt genomen. De zwem- en badinrigting onderging de noodige her stellingen en vernieuwingen aan badkuipen en vloeren. De kostelooze badplaats vorderde eenige herstellingen ten gevolge van beschadiging door hoog water. De vroegere turfloods buiten de Vischpoort werd weg gebroken en het open terrein daarvan omrasterd en van eene nieuwe schutting voorzien. Gemeentegronden. Bij den lagen waterstand in het voorjaar zijn de sloo- ten der weiden in de Kijfsdijken en Sprabanen alsmede de waterleiding door den Beugelwaard tot afwatering der Marschweide schoongemaakt en uitgediept. De Gemeentegrond langs of tusschen de Lieve Vrou wenkamp en de Warkensche beek werd geëgaliseerd en verhoogd met grond van de lunette van 'tAVambuis en tot weiland verpacht. De grasgrond of nieuwe weiden op het Erve „den Brink" en een gedeelte van het Weerdslag werden goed bemest en het gras in publieke veiling verkocht. Het bouwland van de linie van Hooff bij de oude mestplaats werd met haver bezaaid. Door den aanleg der Noorderhaven werd het water uit de gracht van het Coenenspark gemalen en daardoor de •water-aanvoer voor de weiden op de Marsch belemmerd, hetwelk deed besluiten een dam door de gracht te leg gen. Door den Imogen waterstand in September weid de Marschweide met moeite door opkisting voor het water bevrijd voor overstrooming. 17 Deze aanhoudende hooge waterstand heeft veel nadeel toegebragt. De verpachting van het bouwland aan de Veluwsche zijde was zeer bevredigend. Slechting der Vesting. Omtrent den aanleg en het gebruik der terreinen van de vesting tusschen de rivier den IJssel en de Spittaal poort werden verschillende plannen ingediend. Tengevolge eener gehouden correspondentie met den Minister van Justitie tot bekoming van een terrein tot stichting van een nieuw regtsgebouw werden die plannen omgewerkt en gewijzigdzoodanig dat een gedeelte daar van voor bovengenoemd doel beschikbaar werd. Een ander gedeelte bij de Spittaalstraat werd als bouw terrein voor burgerwoningen bestemd, in 12 perceelen verdeeld, en is op 16 Maart j.l. in openbare veiling aan verschillende koopers verkocht. In verband met het verzoek van den Heer van Die- penbrugge tot aankoop van grond tot stichting eener villa in de nabijheid van den Deventerweg werd een plan opgemaakt tot aanleg van nieuwe wegen over de voor malige lunetten Coehoorn, met aanwijzing der daaraan gelegen terreinen tot bebouwing. Onderhandelingen met het Bestuur van het O. en N". Gasthuis over terrein tot stichting van een nieuw Zie kenhuis deden besluiten een gedeelte van dat plan voor- loopig niet vast te stellenzoodat werd besloten alleen den nieuwen siugel van de Nieuwstad, langs de Buiten- Societeit over de le, 2e en 3a lunette aan te leggen; de uitvoering daarvan is bijna gereed. 2

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1882 | | pagina 9