18 Ambachtschool. De sedert eenige jaren bestaande Ambachts- Werkschool. school, waar leerlingen der Burger-Avondschool over dag onderwijs in timmoren draaienenz. ontvangenblijft aan haar doel beantwoorden niet alleen, maar wordt door de ouders meer en meer als opleidingsschool voor hunne zonen gezocht. liet aantal beschikbare plaatsen (14) is dan ook steeds bezeten voortdurend moeten aan vragen om plaatsing wegens gebrek aan ruimte geweigerd worden. De Commissie neemt dan ook de vrijheid, nogmaals Uwe aandacht te vestigen op den on voldoenden toestand der localiteitwaarin het onderwijs gegeven wordt. En wat ruimteen wat inrichting betreft, laat het gebouw naar hare meening zeer veel te wenschen over, zoo dat zij met aandrang het vroeger uitgedrukt verlangen naar verbetering van den toestand herhaalt. Met Paschen zijn 2 leerlingen, die den Cur sus volbracht, en ook het Eind-Examen met goed gevolg afgelegd hadden, met name L. J. Arendsen en Gr. Jakobs, eervol ontslagen. Zjj werden begiftigd met een uitzet, bestaande in een timmerkist met een volledig stel gereed schappen waarvan zij het houtwerk zeiven ver vaardigd hgddenen waarvoor het ijzerwerk aangekocht werd uit de opbrengst van door de leerlingen gemaakte werkstukken. Die opbrengst was f 66.30, hetgeen, na aftrek van f 33,30 /13 19 aan ijzer en staal voor het doel zoo even ge noemd, belegd werd in de Spaarbank. Om aan de ambachtsschool en aan het door haar gewrochte meer publiciteit te geven werd besloten de door de leerlingen vervaardigde voorwerpen in een der lokalen van de Groote Sociëteit gedurende de paaschdagen ten toon te stellen. Een ruim en belangstellend bezoek viel aan deze nederige expositie ten deelen heeft ze ker niet weinig bijgedragen om eene nuttige inrichting meer populair te maken. De Gemeen teraad de verdiensten van den Onderwijzer der School, den Heer Kosters, waardeerende, heeft hem over het afgeloopen jaar weder eene gra tificatie toegelegd, en zijn traktement nu voor goed gebracht op f 1000.'sjaars. De lessen der "Werkschoot, volgens art. 13 der Verordening zijn ook weder met lust en ijver bijgewoond. Alle plaatsen, zelfs 1 boven het beschikbare getalwaren steeds bezet. Hier van werden 8 ingenomen door leerlingen van de Hoogere Burgerschool en 7 door leerlingen van het Gymnasiumen nog moest aan 4 aan vragers de inwilliging van hun verzoek gewei gerd worden. Commissie van ln de samenstelling van de Commissie van Toezicht. Toezicht is geene verandering gekomen. Jn hare eerste Vergadering van 1882 werd de Heer Brütx, den 5 December bevorens be noemd, als Lid geinstalleerden werd de Heer

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1882 | | pagina 62