16 sie van Toezicht, den Heer G. T. Bruyn, on derwierpen zich 9 van de 11 leerlingen der III© klasse, cn aan dezen allen kon het Getuig schrift worden uitgereikt. Hunne namen zijn (alphabetisch): L. J. Arendsen, A. Brouwer, D. P. J. IIarbach, G. Jakobs, B. J. Rouwen- horst, A. Trelker, G. Uiterwijk, A. G. Wansink en J. L. Winterink. Evenals vorige jaren werden aan 4 der ver dienstelijkste leerlingendie van kl. Ib tot kl. II bevorderd waren, met name G. Albrecht, A. A. Bruins, R. M. Meijlink en G. Ooster- haar, prijzen uit het Legaat Dietz geschon ken en de Commissie van Toezicht voegde daaraan vier dergelijke prijzen voor de leerlin gen G. van BroekhuijzenA. J. Jansen, II. Winkelman en D. Wunderixic toe. Deze prij zen bestonden als vroeger in een volledig stel teekengereedschap voor het Rechtlijnig teekenen. Yoor den nieuwen cursus 1882/83 werden in geschreven 128 leerlingen, waarvan 81 reeds vroeger de school bezochten. Van de 47 nieu wen werden 4 op hun verzoek geplaatst in de IVe kl. (Teekenschool), terwijl van de 43 ove rigen na ad missie-examen31 toegelaten wer den tot kl. Ia, 6 tot kl. Ib en 1 tot kl. II, en 5 afgewezen werden. Er bleven alzoo 123 leerlingen over, doch 2 kwamen niet op, zoodat er ten slotte 121 ove rig waren, die ingedeeld werden als volgt: /tl 17 In kl. Ia 30 (volledig ond.), 1 (ond. in enkele vakken). Ib 28 ii ii H 23 ii ii ii UI ii ii IV 10 19 ii Totaal 101 leerl.(voll. ond.) 20 leerl. (ond. in enkele vakken). Van dezen werden 43 vrijgesteld van de betaling van schoolgeld, en wel 13 voor de eerste maal en 30 bij vernieuwing. Negen leer lingen waren in het bezit van het Getuigschrift voor wel afgelegd Eindexamen, en woonden dus de lessen tot herhaling van het vroeger geleerde bijof gingen voort zich toe te leggen op het teekenen. Het gedrag der leerlingen was in het afge- loopen jaar merkbaar beter dan het vorige, hetgeen zich best verklaren laat door het ver trek van den leeraardiehoe bekwaam en ijverig ooktoch den slag miste om een talrijke klasse in den band te houden. Niettemin is één leerling, wegens verregaande ruwheid, door de Commissie voor 4 weken geschorst, en zijn later 2 andere, wegens gepleegde onhebbelijkheid, voor de Commissie gedaagden door den Voor- zitter streng berispt geworden. Dispensatie van De dispensatie tot oprichting eener Burger- Burger-Dagschool.Dagschool eindigde met 1 September. Op ver zoek van het Dag. Bestuur werd die vrijstelling door den Koning op nieuw voor een tijdvak van 6 jaren, dus tot 1 September 1888 verleend.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1882 | | pagina 61