8 Dit cijfer toont eene vermindering van 14 leerlingen aan, bij dat van uit. December 1881. Van deze 87 leerlingen werden op bun verzoek 3en wel 2 bij vernieuwing en 1 voor de eer ste maalvrijgesteld door het Dag. Bestuur van de betaling van Schoolgeld. Verder waren 56 leerlingen uit deze Gemeente en 31 van elders. De 10 leerlingen, die zich bij het einde van den cursus in de Ve klasse bevonden, onder wierpen zich allen aan het Eind-examen, dat te Apeldoornonder voorzitterschap van den Directeur der Hoogere Burgerschool te Nijme genen met medewerking van de Leeraren Bolderman, Snijders en Seipgens alhier is afgenomen. Er hadden zich in het geheel 35 Candidaton aangemeld, waarvan 1 zich terugtrok. De uitslag was dat 9 candidaten van onze school het Getuigschrift verwiervenwier namen en behaalde Rangnummers de volgende zijn A. H. Yorstman N» 1. 17. J. E. Romenij 20. G. Teerink 20. K. H. H. van Bennekom 23. 24. K. A. E. Seipgens 25. H. J. Bosch 29. J. A. Scholten 29. Yoor het toelatings-examen van de Kon. Militaire Akademie gaven zich aan 2 leerlingen der IIIe kl. en 1 leerl. der IVe kl. De laatste was het vorige jaar bij geneeskundig onderzoek H3 .9 afgekeurd, en had nu de school reeds in Mei verlatenom zich elders onder geneeskundige behandeling te stellen. Hij werd nu goedgekeurd en geplaatst als No. 5 bij de Infanterie hier te lande, evenals een der twee eerstgenoemden die No. 5 bij de Infanterie in Oost-Indie ver kreeg. De andere is afgewezen. Klachten over het gedrag der leerlingen zijn niet voorgekomen, zoodat ook geene buitenge wone maatregelen zijn noodig geweest om de noodige orde en tucht te bewaren. Inrichting der De proef, het vorige jaar genomen, om in Lessen. de IIIe klasse, in plaats van Staathuishoudkunde, de beginselen van Staats-inrichting te onder wijzen, is naar wensch geslaagd. Dientengevolge is die regeling met den Cursus 188 2/8 3 voor goed ingevoerden levert zij voortdurend goede resultaten. De Leeraar Goudsmit bezocht, als naar ge woonte, met de leerlingen der Ye klasse eene fabriek, om van de mechanische bewerking in 't groot eenig denkbeeld te geven. Dit jaar gold zijn bezoek de papierfabriek van de Ileeren Hissink. Leermiddelen en De leermiddelen, ten behoeve van het onder gebouw. wijs in Natuur- en Scheikunde en Natuurlijke Historie, zijn weder uitgebreid of aangevuld; de amanuensis Morhee verrichtte de noodige reparatiën, vervaardigde kleine toestellen en modellen, en toonde zich ook als preparateur niet ongeschikt; de pleister-voorbeelden zijn her steld en opgeknapt. S. B. J. SCHOEVEKS n ti J. N. WlTTEVEEN. ti a ti

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1882 | | pagina 57