2 De Heer G. C. R. Hoetink ontving eene benoeming tot eene betrekking buiten het on derwijs en dien ten gevolge verzocht hij eervol ontslag, dat hem in de Raadsvergadering van 18 December verleend werd. Het vertrek van dezen in ons oog hier ter stede te weinig ge- waardeerden leeraar moet als een groot verlies voor de school aangemerkt wordenterwijl het bovendien uiterst moeilijk zal zijn, voor dezen leeraar, die een deel der Aardrijkskunde, de Staats- en Handelswetenschappen onderwees, een geschikten opvolger te verkrijgen. Althans op de gedane oproeging heeft zich g< en enkel sollicitant voor al de genoemde vakken aange meld. De Heer Hoetink gaf seder September ook nog onderricht in het Boekhouden aan de Hoogere Burgerschool te Apeldoornom in eene daar bestaande vacature te voorzien, nadat hij daartoe machtiging van Burgemeester en Wet houders gekregen had. De Leeraar Dr. B. C. Goudsmit werd evenzoo definitief benoemd tot Leeraar in de Natuur- en Scheikunde aan het Gymnasium alhier, met verhooging zijner wedde voor deze betrekking. Verloven zijn door Burgemeester en Wethou ders toegestaan aan den Leeraar B. Dingemans voor 10 dagen, om tegenwoordig te zijn bij de examens voor de acte van hulponderwijzers; aan den Leeraar P. Kat PZx. voor 3 weken, om deel te nemen aan de examens voor Hoofdon- derwijzersacteen aan den Directeur voor 12 dagen, als Gecommitteerde bij de eind-examens oV 3 der Gijmnasiën te 's HertogenboschMaastricht en Middelburg. De questie der traktementsherziening is dit jaar tot een eind gebracht. Het voorstel van de Raads-commissiereeds in het vorige Ver slag medegedeeld, is door den Raad in zijne Vergadering van 6 Februari onveranderd aan genomen en de Commissie kan niet anders dan herhalen, wat zij in dat jaarsverslag over het voorstel schreef, „dat het moeilijk is daarin eene bevredigende en afdoende oplossing der questie te zien." Nog moet hierbij vermeld worden dat de nieuwe regeling der traktemen ten zal gerekend worden ingegaan te zijn met 1 Januari, en dat in de Raadsvergadering van 6 November afwijzend beschikt is op het ver zoek van den concierge J. Haijtink, om ver hooging zijner jaarwedde. Leerlingen. Het aantal leerlingen bedroeg op 1 Januari 1882: in de Ie klasse 25 ID 25 IIIe 22 IV* 19 - Ve 10 Totaal 101 waarvan 94 het volledig onderwijs, en 7 dat in enkele vakken volgden. Tusschen 1 Januari cn het einde van den cursus 1881/82 verlieten de school:

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1882 | | pagina 54