ItA 12 langrijk zal toenemen zoolang art. 65 der bovengenoemde wet niet is gewijzigd. Dat alzoo de geregelde gang van het onderwijs in de vreemde talen niet weinig wordt belemmerd. Redenen, waarom de Commissie voornoemd de vrijheid neemt, Uwe Majesteit eerbiedig te verzoeken, dat het Haar moge behagen, zoodanige maatregelen te nemen, dat art. 65 der bovengenoemde wet in dien zin worde gewijzigddat de acten voor vreemde talen ook kunnen worden verkregen door hen, die niet in het bezit zijn der acte voor hoofdonderwijzer. Zutphen, 12 October 1882. De Commissie voornoemd, (ir. g.) Dr. A. G. KOIv, Voorzitter. {xv. g.) Dr. B. C. GOUDSMIT, Secretaris. Verslag over den toestand van het Onderwijs op de inrichtingen van t Middelbaar Onderwijs te Zutphen, gedurende het jaar 1882. De Commissie van Toezicht heeft de eer U hierbij haar gewoon jaarlijksch Yerslag, inge volge art. 52 van de wet op het Middelbaar Onderwijs, in te dienen. I. Hoogere Burgerschool met vijfjarigen Cursus. Onderwijzend Het leeraars-personeel heeft in het afgeloopen Personeel. jaar weer eenige wijziging ondergaan. De Heer A. A. Beekman, namelijk, die van Januari af reeds een deel der lessen in de Wiskunde aan het Gymnasium, wegens ziekte van den Leeraar in dat vak, had op zich genomen, solliciteerde naar de betrekking aan genoemde inrichting, toen ze voor goed vacant kwamen werd den 3iei1 Juli door den Raad benoemd. Hij bleef het onderwijs aan de H. B. School echter nog voortzetten tot ultimo October, toen zijn opvol ger de Heer J. A. Suringar in functie trad die don 4n September bevorens benoemd was.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1882 | | pagina 53