10 missie verkregen, en is in zijne plaats in de vergadering van 6/20 November j.l. gekozen de heer J. E. de Yoogt. Deze is in de vergadering van den Gemeenteraad van 18 December j.l. als lid der Commissie herkozen daar hij met 1 Januari van dit jaar aan de beurt der aftre ding was. Even als het vorige jaar mocht de Commissie weder de medewerking genieten van den districts- en van den arrondissementsschoolopziener, welke medewerking door haar op hoogen prijs wordt gesteld. Niet minder aangenaam is het haar, bij het bestuur der Gemeente steeds een welwillend oor te mogen vin den voor de opmerkingen en de voorstellen, die van haar uitgaan, en acht zij zich gelukkig in de overtui ging, dat door die hooggewaardeerde samenwerking do bloei van het lager onderwijs in deze gemeente ten zeer ste wordt bevorderd. Aldus vastgesteld in de vergadering van de Plaat selijke Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs van 13 Februari 1883. De Voorzitter A. G. KOK. De Secretaris C. GOUDSMIT. B IJ L A G E. Aan den Koning. Sire Geelt met verschuldigden eerbied te kennen de plaat selijke commissie van toezicht op het lager onderwijs te Zutphen. Dat zij de nadeelige werking van art. 65 der Wet op het lager onderwijs van 17 Augustus 1878 (Staatsblad No. 127) waarbij: „ter verkrijging van eene acte van be kwaamheid voor huis- en schoolonderwijs in één of meer vakken, vermeld in art. 2 onder l., m, en wordt vereischt het bezit der acte van hoofdonderwijzer," her haaldelijk ondervindt. Dat toch bij het oproepen van sollicitanten voor de betrekking van onderwijzer, aan eene der openbare scho len alhier, bevoegd tot het geven van onderwijs in eene vreemde taal, geen enkele sollicitant zich aanmeldt. Dat dezelfde moeielijkheid zich telkens ook in andere gemeenten voordoet, zooals o.a. blijkt uit het verslag van den toestand der provincie Gelderland gedaan aan de Provinciale Staten van dat gewest door de Gedepu teerde Staten in de zomervergadering van het jaar 1882, bladzijde 617 waar gesproken wordt van de fatale bepa ling van art. 65, 2e lid. Dat het niet te verwachten is, dat het getal van hen, die in het bezit zijn van eene der genoemde actenbe-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1882 | | pagina 52