6 Plaatselijke verordeningen door den Raad gedurende het jaar vastgesteld. 1Straf verorderingen. Verordeningen tegen wier overtreding straf is bedreigd, zijn in bet afgeloopen jaar niet vastgesteld. 2. Belastingverordeningen. Wijziging van artikel 1 der Verordening op bet School geld voor de Openbare Scholen in deze Gemeente. 3. Verordeningen van verschillenden aard. Reglement voor de Muziekschool in deze Gemeente. 4. Instructien zijn in het vorige jaar niet vastgesteld. De Commissie van Wetgeving heeft zich in het afge loopen jaar onledig gehouden met de herziening van verschillende verordeningen. Eene algemeene politie, verordening is in concept ontworpen en zal in den loop van 1883, U ter behandeling worden aangeboden. Belangrijkste zaken in den Raad behandeld in 1882. 13 Januarij. Besloten den jaarlijkschen canon geheven voor zekere regten indertijd aan den eige naar van de Havesathe Rijsselt verleend, afkoopbaar te stellen tegen betaling van f 250,—. v Benoeming van de Heeren G. L. Tjeenk Willink en J. J. van Minden tot leden der Gezondheids-Commissie. Idem van den Heer mr. J. Reijnvaan tot lid der Commissie voor de Muziekschool. 7 13 Januarij. Besloten f 250,uit de Gemeentekas bij te dragon voor de verbetering der water- keering van den Voorsterbeekpolder. Idem R. Wigman, H. van Eek, wed. J. Schut, L. Scholten, Reesink Zn. en R. Vergeer te onthelfen van de betaling van jaarlijksche recognitiën. Idem de Heeren W. Smit en A. A. Beek man aan te wijzen tot waarneming der les sen aan 't Gymnasium, die, tengevolge der ongesteldheid van I)r. Janssen, stilstaan. Idem de geldleening groot f 35000,te gelde te maken. De begrooting voor 18S2 van het Bornhof goedgekeurd. G February. Den Heer J. Kuijpers eervol ontslag ver leend als leeraar aan de Burger- avondschool eu aan School A. Aangenomen de door de Raadscommissie voorgestelde verhoogingen van de jaarwed den der leeraren bij 't M. O. Wijziging der Verordening op de heffing van het gemeentelij ke vergunningsregt voor den verkoop van sterken drank in het klein. 6 Maart. Eervol ontslag verleend aan Mej. C. A. Duijs als onderwijzeres aan School A. Wijziging v/h reglement der Muziek-school. 3 April. Provisoren van het Burger-Weeshuis mag- tiging verleend tot beschikbaar stelling van f 100,in de kosten van aanleg van een' grindweg van Zutphen over Vierakker en Wichmond naar Hengelo.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1882 | | pagina 4