2 wal, 't welk steeds blijkt te klein te zjjn om liet aantal kinderen waarvoor plaatsing wordt gevraagd te bevatten. Konden nu de kinderen die den ouderdom van 6 ja ren hebben bereikt, telken drie maanden de Bewaar school verlaten om naar de lagere school over te gaan, dan voorzeker zou zich dit bezwaar niet in die mate, als nu, terwijl de kinderen slechts halfjaarlijks op scholen van de Heeren Plat en van der Ylies worden toegelaten, doen gevoelen. Bij herhaling moest een 40tal die voor plaatsing op de Bewaarschool in aanmerking kwamen worden afge wezen om eerst een halfjaar later te kunnen worde opgenomen, eene omstandigheid die ook voor de goede orde op die School niet wenschelijk voorkomt. Het aantal kinderen bedroeg op School Paarden wal 414 kinderen; School Nieuwstad 97 kinderen; School Hoven 110 kinderen. Het aantal helpsters op die Scholen; een aantal van 14 benevens 4 dienstboden. Onze Commissie in wier personeel in dit jaar geen wijziging kwam en in het bijzonder hare D.imesleden bleven voortdurend en met gewenscht gevolg het noodige toezicht op personeel en onderwijs uitoefenen. Mogten we uit de verslagen der Raadsvergadering ver nemen dat naar de meening van sommige harer leden ook het cijfer voor de Bewaarscholen benoodigd te hoog werd geacht, gaarne geven we U de verzekering dat het steeds ons ernstig streven was en zal blijven om de uit gaven voor zooveel immer mogelijk en met een geregeld beheer overeen te brengen, tot de allernoodigste te be- 1 3 Immiddels mogen we U de verzekering geven dat de Bewaarscholen te dezer stede met de beste in den lande kunnen wedijveren. Zutphen, den 20 Februari 1883. De Commissie van toezicht, Namens dezelve F. H. UMBGROVE, President. VERWEIJ Secretaris. A T)

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1882 | | pagina 46