4 over den twist tussclien Deventer en Zutphenover de Spitholder brug, in den Gelderschen Yolksalmanak van 1883 geplaatst. De archivaris vervolgde zijne beschrijving der oorkon den van de geestelijke gestichten. De vermeerdering van munten en penningen vereischt het opmaken van een geheel nieuwen catalogus, waar mede een begin is gemaakt. Nogmaals wordt gewezen op de dringende behoefte aan meer berging voor het archief. De Archivaris en BiblivtheJcaris L. A. F. H. van HEECKEREN. Bijlage O. VERSLAG omtrent den toestand der Stede 1 ijlce Bewaarscholen te Zutphen over den jare 1882. Wanneer uwe Commissie zich weder ziet geroepen om haar jaarlijks verslag te geven omtrent den toestand der Bewaarscholen onder haar toezicht gesteld, dan ver vult zij die taak met genoegen, want ook ditmaal mag zij U de verzekering geven van hare bijzondere tevre denheid, zoo over het personeel als hoofdonderwijzeressen en helpsters aan de drie scholen werkzaamals over den gang van het onderwijs op ieder derzelve. Met den 1 Februari 1882 moesten we aan de school op den Paardenwalde eerste helpster Mejufvr. Bachof- ner missen ten gevolge van huwelijk; in de alzoo ont stane vacature kon door ons worden voorzien door ver plaatsing van Mejufvr. Morhée, eerste helpster op de school Nieuwstad, naar den Paardenwal en plaatsing van eene kweekelinge op school Nieuwstad; overigens hadden we het voorregt dit jaar bevrijd te blijven van belang rijke, dikwijls kostbare mutatie van personeel. De schoollokalen verkeerden in goeden toestand en waren voortdurend van de noodige leermiddelen voorzien. Bij herhaling evenwel moeten we ook nu weder Uwe aandacht vestigen op het Schoollokaal op den Paarden-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1882 | | pagina 45