76 In Uwe vergadering van 6/20 November zijn de ge vraagde Concessien verleend. Bij het einde van het jaar was van de verleende concessie nog geen gebruik ge maakt. c. Commissien voor het examineren van varenslieden, voor landverhuizersvoor de Rijnvaart, enz. zijn hier niet gevestigd. d. Broodzetting bestaat in deze Gemeente niet. Zutphen, den 15 April 1883. Burgemeester en Wethouders voornoemd H. A. D. COENEN. De Secretaris J. E. de VOOGT GNz. Bijlage A. ZUTPHEN, 2 February .1883. Aan dm Baad der Gemeente ZüTPHEN. Wij hebben de eer U hierbij aan te bieden het Ver slag omtrent den toestand van het Gymnasium alhier over het jaar 1882. Het Gymnasium werd in January 1882 bezocht door 61 leerlingen; slechts twee hiervan behoorden tot de zesde of hoogste klasseeen gevolg van de overgangsbepalingen van de nieuwe wet op het Hooger Onderwijs, waardoor de leerlingen der vijfde klasse nog voor het laatst in het jaar 18S1 gelegenheid hadden bekomen naar do Universiteit te gaan om aldaar hunne propaedeutische studiën te volbrengen. Volgens de voorschriften van ge melde nieuwe wet zullen voortaan de eindexamens niet meer worden afgenomen ten overstaan van Curatoren maar ten overstaan van door den Minister van Binnen- landsche Zaken benoemde gecommitteerden. Als zooda nig werden benoemd de HII. Wijnne, van Herwerden en Grinwis hoogleeraren aan de Universiteit te Utrecht, terwijl het eindexamen plaats vond op 3 en 4 Julij, en wel met dit gunstig gevolg dat aan beide leerlingen het getuigschrift van goed volbrachte studiën op liet Gym-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1882 | | pagina 39