66 kelijkheid een markt van levende vette varkens te ves tigen, die tot nu toe slechts in naam bestond. De bij dragen der ingezetenen en do subsidie der gemeente stelden de Commissie in staat voor drie markten premiën uit te loven. Drie honderd zestig varkens werden aan gevoerd waarvan bet grootste gedeelte voor Buitenland- sche rekening werd opgekocht. Hoewel het Gemeentebestuur ook nadat de uitloving van premiën had opgehouden, door herhaald adverteeren de aandacht op deze markt heeft trachten te vestigen, zijn toch de aanvankelijk goede verwachtingen niet ver wezenlijkt. Met twee bezwaren heeft de markt van le vende vette varkens hier steeds te kampennamelijk de bestaanden gewoonte om de varkens geslacht te leveren en de concurrentie der te Arnhem gevestigde en sterk bezochte markt. Toch zouden de pogingen der Commis sie waarschijnlijk beter succes hebben gehad, wanneer niet de marktenwaarop premiën werden uitgeloofdon- middelijk gevolgd werden door een tijd van teruggaande prijzen en van buitengewoon hoogen waterstand." Opgave van het aantal dekhengsten, veulenmerrien veulens en werkpaardenezels en muilezelsspringstie- renmelkkoeijen en melkvaarzenkalveren en pinken mestvee en trekossenschapenhouders van schaapskud den; geiten en bokken; varkens, van het pluimvee en van de bijenteelt, te weten: a. Paarden. Dekhengsten Yeulenmerrien 4 Veulens 12 Werkpaarden 228 Geheel getal 244 67 b. c. d. e. f- 9- Ezels en muilezels Runderen. Springstieren Melkkoeijen en melkvaarzen Kalveren en pinken Mestvee Trekossen Geheel getal Schapen Houders van schaapskudden Geiten en bokken Varkens Pluimvee. Aantal hoenders kalkoenen eenden 54 ganzen zwanen h. Bijenteelt. Aantal bijenkorven Gemiddeld gewigt per korf aan 2 524 85 611 240 80 2120 14 94 16 28 Prijs per kilogram van j honig 18 kilogram. was f honig was (ruwe) (gezuiverde) - 12, Opgaaf van middenprijzen van veld- en tuinvruchten, ooft, vee, boter en kaas, hout en schors. Tarwe per hektoliter f 9,96| Kogge 7,65; Boekweit 6,79 J Aardappelen 2,32,' 5*

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1882 | | pagina 34