56 vember 11. besloten "het subsidie ad f 100,— hetwelk aan die school was verleend krachtens Raadsbesluit van 21 Maart 1851voor dit jaar met f 300 te verhoogen en alzoo te brengen op f 400, Aangezien deze school vroeger werd gehouden in de localen van de Yolksleeskamer, welke inrigting nu is verplaatst en geene genoegzame ruimte meer aanbiedt werd dit subsidie verhoogd, ten einde te kunnen voorzien in locaalhuur en mobilair. Op de Gymnastiekschool werd door één leeraar en één hulpleeraar aan 281 mannelijke en 196 vrouwelijke leer lingen onderwijs gegeven. Aan het klassikaal onderwijs namen deel 69 jongens en 52 meisjes. Het aantal leerlingen dat onderwijs genoot bedroeg, op de Hoogere Burgerschool 50, op de Burger-Avond school 70 en op het Gymnasium 35, terwijl dit onder wijs aan 20 jongens en 19 meisjes van de Normaalschool werd gegeven. Tevens werd van dat onderwijs gebruik gemaakt door nog 96 meisjes van school A en door 37 jongens en 29 meisjes van school D. Het onderwijs voldeed aan de gestelde eischen. Tevens bestaat in deze Gemeente eene Yereeniging ter beoefening, der praktische Gymnastiek, genaamd: „Olympia." Deze vereeniging telt 1 eere-lid, 25 beguns tigers en 34 werkende leden, en geeft jaarlijks eene openbare uitvoering. Zwemscholen. Onderwijs in het zwemmen wordt gege ven aan een der badhuizen der Gemeente, waaraan een zwembassin is verbonden. 57 In het afgeloopen saisoen werden afgegeven 174 abonnementen voor zwemmen of baden en 27 dozijn kaartjes voor baden, terwijl bovendien door 492 personen van de baden werd gebruik gemaakt tegen contante betaling. VII. Gymnasium. Getal onderwijzers en leerlingen. 1 Rector. 1 Conrector. 9 Leeraren. 1 Gymnastiek-onderwijzer. 1 Claviger. Het verslag over den toestand van het. onderwijs op het Gymnasium, opgemaakt door het Collegie van Cura toren volgt hierachter als bijlage. Wij verwijzen Uwe vergadering naar dat stuk en ver melden hier nog het volgende Op 1 September 1882 werd het Gymnasium bezocht door 70 leerlingen. De toestand van bet onderwijs is goed. Het materieel en hulpmiddelen voor het onderwijs ver- keeren in goeden staat. Zooals in ons vorig verslag werd meegedeeld werd het Gymnasium in 1881 gehouden in een indertijd door de gemeente aangekocht huis, gelegen in de Waterstraat nabij de Hoogere Burgerschool. Het gebouw waar vroeger het Gymnasiaal onderwijs werd gegeven is afgebroken en op dezelfde plaats is een nieuw, in oud-Hollandschen stijl opgetrokken gebouw ver rezen, ingericht naar de behoeften des tijds en van een nieuw ameublement voorzien.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1882 | | pagina 29