46 visitatiën in het Lazareth, aanwezig in het Oude en Nieuwe Gasthuis, plaats gevonden. De lijderessen zijn aldaar ook geneeskundig behandeld geworden. Door de politie zijn zooveel mogelijk maatregelen aan gewend om de clandestine-prostitutie tegen te gaan. h. Toezigt op de levensmiddelen. De keuring van levensmiddelen bepaalde zich in deze gemeente tot paarden, rundvee, schapen, geiten, bokken en varkens, die voor slagting bestemd zijn, het vleosch eu spek, dat bij de slagers en verkoopers van spek en vleesch voorhanden is en van buiten wordt ingevoerd, en dat op de markten wordt aangevoerd, alsmede tot de keuring van visch op de markt. Alhier bestaat één keurmeester van vleesch en visch die eene jaarwedde van 300,geniet. Eenige keuring op andere levensmiddelen is niet voorgeschreven. Bij verordening van 30 September 1878 (Gemeente blad No. 12), is de keuring en verkoop van levend vee, vleesch, spek en visch binnen deze gemeente geregeld. Aan deze verordening wordt zoo streng mogelijk de hand gehouden en stipt toegezien op den invoer van het hiervoor genoemde. Aangaande het onderzoek van het drinkwater en de melk, verwijzen wij naar het verslag der Gezondheids- Commissie dat hierna als Bijlage volgt. De Gezondheids-Commissie gaat steeds voort met on derzoekingen naar verschillende artikelen. Wij kunnen niet nalaten met lof te gewagen van den onvermoeiden ijver waarmede zij met hare onderzoekin gen voortgaat. 47 i. Gezondheidscommissie. Zie het verslag als Bijlage hierachter gevoegd. HOOFDSTUK VI". Gremeeiite-Politie. De veranderingen welke in het personeel hebben plaats gehad, zijn opgegeven in den staatopgenomen onder Hoofdstuk III. Over 't algemeen kan weder gunstige getuigenis wor den afgelegd omtrent de aetiviteit van het personeel. Naar behooren werd de dienst door de agenten, onder contiole van den Inspecteur, waargenomen. Een korps van nacht of stille wakers bestaat alhier niet, aangezien de agenten zoowel de dag- als nachtdienst waarnemen. Hot nemen van bijzondere maatregelen is niet noodig geweest. Ook nu kunnen wij weder mededeelen dat de politie steeds voorgaat om zooveel mogelijk misdrijven te voor komen. Aan 't slot van dit Hoofdstuk meenen wij met lof te moeten gewagen van den ijver en tact waarmede de Commissaris van Politie steeds zijne drukke en moeijelijke betrekking waarneemt. De brandbluschmiddelen verkeeren in deze gemeente in voldoenden staat. In de inrigting van de brandweer is in 1882 geene verandering gekomen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1882 | | pagina 24