22 De bestrating bij het Gymnasium en de Hoogere Bur gerschool werd vernieuwd met Niedermendiger-bazalt- lava keijen. Ofschoon onder de havenwerken opgenomen wordt hier nog vermeld, dat er eene geheel nieuwe keibestrating gelegd is langs het terrein aan de Noorderhaven, en wel van de rivier tot aan het Goederenstation van den Spoor weg over eene lengte van 800 Meter. Het terrein bij de Mestbergplaats werd bestraat met de uit de Spittaalstraat komende veldkeijen. In de Komsteeg werd een buisriool gelegd en de be strating geheel vernieuwd. In den Wittenhoed werden twee huisjes, door de Ge meente aangekocht en weggebroken, en de open ruimte daardoor vrijgekomen bestraat. De sloot bij de Nieuwstad langs de manége werd ge dempt na alvorens met een buisriool als waterleiding te zijn voorzien. Het daardoor ontstaan terrein zal worden beplant. Van het Bestuur der Christelijke School werd een strook grond aangekocht tot verbreeding der straat langs de school, in die straat een riool gelegd en deze geheel verstraat. Van de Heeren Elhorst in de Groensteeg en Rood in de Polsbroek werden strooken grond aangekocht tot ver betering der rooijing in die straten. Met den Heer Kerlen op de Nieuwstad werd eene overeenkomst aangegaan tot wegruiming der stoep en veruitstekende winkelkast. De bestrating op den Deventerweg werd voor een groot gedeelte vernieuwd en het trottoir voor de nieuwe huizen aldaar voltooid. Met inbegrip van verschillende 23 herstellingen en verstratingen wérd eene oppervlakte van 11413 M1 bestraat. Hieronder is niet begrepen de 6321 M1 bestrating bij de Noorderhaven. Na gehouden inschrijvingen zijn aangekocht voor de bestratingen, van F. van de Loo te "Westpannerden 128500 straatklinkerts ad 14,95 1820,07 J Van B. Aymans te Mehlem 21090 Niedermendiger bazalt-lavakeijen ad f 52,50 f 1107,22 Van Kloos en van Limburg 5826 Quenastkeijen speeiaux ordinaires ad f 40,f 233,04 Van W. Kleij Zn. te Rotterdam 686,89 M. Engelsche liool-buizen van diverse afmetingen te zamen ƒ1691,37 De kosten van aanleg en verbetering van straten en riolen besteed bedroegenf 7180,55 die voor onderhoud bedroegen 7152,60 Gedurende het jaar werden 137 aanvragen of kennis gevingen tot het veranderen van werken aan of in den openbaren weg op gemeentegrond behandeld, 13 wonin gen werden verbouwd of geheel vernieuwd en 37 geheel nieuwe woningen gebouwd. De in 1881 verkochte 17 perceelen bouwgrond aan de Nieuwstad werden geheel bebouwd en reeds enkelen be woond. Met den Heer Imming werd eene ruiling van grond aangegaan tot meerdere afronding van den hoek tusschen den Deventerweg en den nieuwen singel (Coehoornsingel.) Gemeente reiniging. In dezen tak van dienst werd geene verandering gé- bragt.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1882 | | pagina 12